نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد
همدان-نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ضعف نظارت در همدان به علت بی‌مدیریتی است.
کد خبر: ۹۳۸۰۳۰۱
|
۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۷
ضعف نظارت در همدان به علت بی‌مدیریتی/آمار اشتغال در همدان غیر واقعی استبه گزارش خبرگزاری بسیج،  حجت الاسلام احمدحسین فلاحی در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی با اشاره به اینکه ضعف نظارت در همدان به علت بی‌مدیریتی است، بیان کرد: آمار اشتغال در همدان غیر واقعی است ما پیگیر هستیم و آمار دقیق را استخراج می‌کنیم.

وی با بیان اینکه باید برای ارائه آمار بی اساس پاسخگو باشند، افزود: نبود آمار دقیق و ارائه آمار اشتباه از قبیل: آمار اشتغال موجب کاهش بودجه استان شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد طرح جهش تولید بیان داشت: طرح جهش تولید شرکت‌های دانش بنیان از آبان سال قبل در کمیسیون مطرح شد، که برای تسهیل در مسائل شرکت‌های دانش بنیان در قالب ۲۰ ماده پیشنهاد شد.

وی گفت: در قالب این طرح سعی شده موانع از سر راه شرکت‌های دانش بنیان برداشته شود و بیشتر به قدرت و توانمندی معاونت علمی ریاست جمهوری توجه شده تا وزارت علوم،  زیرا متولی‌گری وزارت علوم قدری با پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان نامتناسب بود.

فلاحی با بیان اینکه نیازمند توجهی ویژه به شر‌کت‌های دانش بنیان هستیم، تصریح کرد: در کشور به ۴۰۰ هزار شرکت دانش بنیان نیاز داریم در حالی که اکنون شمار این شرکت‌ها ۶ هزار است.

وی در پاسخ به سوالی در مورد نظارت بر دولت افزود: ما همان مطالبه‌گران قبل و منتظر کابینه انقلابی و جهادی هستیم؛ حضور چهره‌های خسته و ناکارآمد و اهل زد و بند با دولت‌ها و جناح‌های مختلف و بی‌برنامه و بی ایده مانند دولت قبل را برنمی‌تابیم و از قبل مصصم‌تر به سوال، تذکر و در نهایت استیضاح به وزیران هستیم چراکه مردم در فشار‌های اجتماعی و اقتصادی با امید پای صندوق‌های رای حاضر شدند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس انقلابی از شایسته سالاری استقبال می‌کند، اما شایسته سالاری به تمام معنا که تعهدی به انقلاب و انقلابی‌گری و اعتقاد به نظام اسلامی و ولایت فقیه به معنای واقعی در کنار تخصص باشد؛ امروز مردم تشنه مدیرانی هستند که در کنار آنان و شنوای دردشان باشند و با تلاش خستگی ناپذیر و کار جهادی روند خسته مدیریت ناکارآمد را تغییر و  کشور را به سمت رشد و پیشرفت سوق دهند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شفافیت بیان داشت: درصورتی که مجلس به شفافیت آرا نمایندگان رای ندهد، نامه‌ای از قبل خطاب به رهبر انقلاب تنظیم کرده‌ایم که برای آیین نامه داخلی مجلس فکری کنند، زیرا مجلس خود برای خود قانون می‌نویسد و این تعارض منافع است.

فلاحی در مورد برخی مدیران دارای تخلف بیان داشت: پرونده مدیران فاسد را تا انتها دنبال خواهیم کرد، بنابراین هر فسادی در هر دستگاهی دیدید به ما گزارش دهید.

وی در پایان افزود: در چند روز آتی اکیپ بازرسی برای تخلفات برخی مدیران و دستگاه‌ها به استان می‌آیند.

انتهای پیام/
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار