نهاوند-رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵۹۲ هزار نوبت سر دام سبک و سنگین برای مقابله با انواع بیماری در این شهرستان واکسینه شدند.
کد خبر: ۹۳۸۱۲۲۳
|
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲

انجام ۵۹۲ هزار نوبت سر واکسیناسیون دام در شهرستان نهاونددکتر میثم قیاسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در نهاوند به مناسبت روز دامپزشکی اظهار داشت: به منظور کنترل و پیشگیری بیماری‌های دامی از اول سال جاری تاکنون بیش از ۵۹۲ هزار رأس دام سبک و سنگین برای مقابله با انواع بیماری‌های دامی واکسینه رایگان انجام شده است.

وی با اشاره به نقش مهم دام و طیور در تامین مواد غذایی جامعه گفت: با حضور پررنگ بخش خصوصی در کنار بخش دولتی در بحث پیشگیری از بروز بیماری دامی و مشترک بین انسان و دام عملیات واکسیناسیون دام سبک (گوسفند و بز) و دام سنگین (گاو) علیه بیماری آبله، شاربن، تب برفکی، تب مالت، لمپی اسکین و پی پی آر (طاعونِ نشخوارکنندگان کوچک) و همچنین یک هزار و ۱۰۰ قلاده سگ در سطح شهرستان واکسن هاری و ۲۸۸ رأس دام سنگین تست سل انجام شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند افزود: اجرای عملیات‌های واکسیناسیون دام و طیور، بازدید از مرغداری‌ها و دامداری‌ها برای مراقبت از بیماری‌ها، بازدید از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی شامل مرغ فروشی‌ها، قصابی‌ها، رستوران‌ها و مراکز جمع‌آوری شیر و عسل  به منظور کنترل و افزایش کیفیت عرضه فراورده های خام دامی در این مراکز به صورت مستمر و روزانه در سطح شهرستان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دامپزشکی تأمین بهداشت دام و حفاظت و صیانت از جمعیت دامی منطقه به عنوان یک سرمایه ملی است، گفت: از تمامی دامداران به ویژه دامداران روستایی درخواست می‌شود برای حفظ سرمایه خود در برابر بیماری‌های واگیر دامی همکاری لازم را با گروه‌های اعزامی دامپزشکی داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات