فرمانده انتظامی ایلام از اجرای بیش از ۲۰۰ برنامه طی هفته ناجا در ایلام خبر داد.
کد خبر: ۹۳۸۱۳۹۱
|
۱۵ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، سردار دلاور القاصی مهر ضمن تبریک هفته ناجا به کارکنان خدوم نیروی انتظامی، بیان داشت: نیروی انتظامی، به عنوان سازمانی پیشرو در خدمات رسانی بی منت و به موقع به هموطنان در اذهان همگان از شهرت خاصی برخوردار است و این جایگاه در سایه تعامل و همکاری ادارات و سازمان‌ها با پلیس شکل گرفته که جای بسی تشکر و قدردانی را دارد.

وی افزود: در هفته ناجا، مجموعه انتظامی استان برآن است، تا با بهره گیری از توان، امکانات و پتانسیل‌های موجود، در مسیر خدمات رسانی مضاعف، به هنگام و بی منت به هم استانی‌های عزیز گام بردارد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: نیروی انتظامی امسال با شعار پلیس هوشمند، امنیت پایدار از ۱۷ مهرماه لغایت ۲۳ مهرماه برنامه‌های هفته ناجا خود را اجرا می‌کند و هر روز با یک شعار هفته ناجا را آغاز خواهد کرد.

سردار القاصی مهر، گفت: امروز باید با آگاهسازی و تنویر افکار عمومی جامعه، آحاد شهروندان را در برابر هجمه فرهنگی دشمنان آگاه سازیم تا بتوانیم از آسیب‌ها و معضلات اجتماعی پیشگیری کنیم.

وی افزود: نیروی انتظامی رویکردی فرهنگی اجتماعی و تعامل گرا دارد و در گسترش فرهنگ انقلابی تلاش می‌کند.

وی با بیان اینکه در راستای ارائه خدمات مشاوره‌ای به عموم مردم، کلانتری‌های سطح استان دارای کارشناس مشاوره هستندگفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از هشت هزار نفر از خدمات مشاوره نیروی انتظامی بهرمند شده‌اند که بالغ بر ۷۸ درصد از پرونده‌های مراجعین از چرخه قضایی خارج و منجربه مصالحه شده است.

فرمانده انتظامی استان، در بخش دیگری از سخنان خود به هوشمند سازی پلیس که با شعار امسال هفته ناجا با عنوان پلیس هوشمند، امنیت پایدار نیز متناسب است اشاره کرد و گفت: استفاده از فن آوری های نوین، ماشین‌های هوشمند و هوشمند سازی سامانه‌ها و افراد آموزش دیده در سازمان نه یک کار تشریفاتی بلکه به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

سردار القاصی مهر، با بیان اینکه تجمیع سامانه ۱۱۰ نیز یکی دیگر از اقدامات هوشمندسازی پلیس بوده است، گفت: بیش از ۱۵۷ هزار تماس تلفنی با سامانه پلیس ۱۱۰ انجام گرفته که حدود ۴۵ هزار از این تماس‌ها عملیاتی بوده و منجر به تشکیل پرونده که توسط همکارانم رسیدگی شده است، ۷۵ هزار دیگر از تماس‌ها نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتند و حدود ۳۶ هزار دیگر غیر ضروری بوده است.

فرمانده انتظامی استان در ادامه سخنان خود به اقدامات انتظامی استان ایلام در سایر حوزه‌های انتظامی اشاره کرد و گفت: در راستای مبارزه و مقابله با هنجار شکنان، قانون گریزان اقدامات مطلوبی انجام گرفته است که با تلاش شبانه روز همکارنم امسال سرقت اتومبیل ۱۸ درصد، سرقت احشام ۲۷ درصد، سرقت داخل خودرو ۱۹ درصد، سرقت قطعات خودرو ۱۴ درصد و سرقت موتورسیکلت ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشتیم و سرقت طلا فروشی، بانک‌ها نیز منفی بوده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد از جرائم کلاهبرداری از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد گفت: شهروندان به هشدارها و توصیه‌های پلیس توجه کنند، تا افراد فرصت طلب با وعده‌های دروغین در فضای مجازی نتوانند به اهداف شوم خود برسند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار