آیت الله سعیدی گفت:مسئولان با متجاهران فساد و هنجارشکنان در قم برخورد قاطعانه و عبرت آموز داشته باشند.
کد خبر: ۹۳۸۱۵۲۵
|
۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از قم، آیت الله سید محمد سعیدی، امام جمعه قم در خطبه‌های نماز جمعه که پس از مدت‌ها تعطیلی به دلیل شرایط قرمز کرونایی در مصلای قدس برگزار شد، گفت: قم حرم اهل بیت (ع) است و مسئولان امر باید با متجاهران فساد و افرادی که با علم و عمد ناهنجاری می‌کنند، برخورد قانونی، قاطع و عبرت آموز داشته باشند.

او افزود: شهر قم بر اساس روایات معصومین (ع)، دارای تقدس و جایگاه با ارزشی بوده و مانند ستاره تابان در جهان اسلام فروزنده است و مردم قم نسبت به برخی ناهنجاری‌های ساختارشکنانه و منافی با حرم اهل بیت گله‌مند هستند.

سعیدی با بیان این که مردم قم خواستار یک محیط عفیفانه و ساماندهی وضعیت فرهنگی این شهر مقدس هستند، بیان کرد: پوشش و حجاب برخی مردم در شهر قم متناسب با جایگاه فرهنگی و مذهبی این شهر نیست.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) بر ضرورت تذکر لسانی و برخورد نرم با کسانی که نسبت به رعایت احکام الهی بی مبالات بوده و عناد و دشمنی ندارند، تأکید کرد و گفت: متأسفانه عده‌ای هم در کمین آمران به معروف و ناهیان از منکر نشسته اند و با تذکر لسانی آن‌ها آشوب خیابانی و درگیری به راه می‌اندازند.

او با اشاره به وقاحت برخی افراد که با بی‌حیایی در شهر مقدس قم سگ گردانی می‌کنند، گفت: مردم قم این ناهنجاری‌ها را تحمل نمی‌کنند و بدون تردید باید با این افراد که بعضاً سازماندهی هم شده اند، برخورد قاطع و قانونی شود.
ضرورت تلاش برای بهبود کیفیت کالای تولید داخل

سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات لوازم خانگی خارجی این اقدام را نشانه راهبردی مهم برای عینیت بخشیدن به حمایت از تولید و توانمندسازی داخلی دانست و گفت: تولیدکنندگان ایرانی نیز باید همه تلاش خود را برای بهبود و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات خود داشتند باشند.

او با بیان این که دستگاه‌ها و مسئولان امر باید تمامی موانع تولید و پیشرفت را در جامعه برطرف کنند، گفت: کارخانه‌ها و تولیدکنندگان باید از راهکار‌های ارائه شده استفاده کرده و مردم نیز از تولیدات ایرانی به خوبی حمایت و استقبال کنند.

خطیب جمعه قم در پایان با اشاره به حلول ماه ربیع الاول، واقعه مهم «لیله المبیت» را مورد توجه قرار داد و گفت: لیله المبیت شبی است که امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) برای حفظ جان پیامبر اکرم (ص) در بستر ایشان خوابیدند، در حالی که مشرکان قصد حمله دسته جمعی به خانه پیامبر و قتل ایشان را داشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پرطرفدارترین