استاندار ایلام گفت: مردمی برگزار کردن کنگره ملی سه هزار شهید استان باعث ماندگاری آرمان های شهدا و ایثارگران خواهد بود.
کد خبر: ۹۳۸۳۵۴۷
|
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰

به گزارش خبرگزاری بسیج،محمد نوذری  در جلسه کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام اظهار داشت: نسل جوان و نوجوان با توجه شرایط سنی نیاز است با فرهنگ دفاع مقدس و ایثارگران جنگ تحمیلی آشنا شوند.

وی افزود: ورود مردم و خیرین به بحث شهدا و کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام باعث ماندگاری این کنگره و ملموس تر شدن برنامه ها و اقدامات مرتبط با این کنگره خواهد شد.

استاندار ایلام یادآور شد: توسعه فرهنگ غنی و انسان ساز شهادت و ایثار در بین نسل جنگ ندیده و ناآشنا با مفاهیم دفاع مقدس ضروری و از اهداف والای کنگره است.

نوذری با تاکید این نکته که جوانان و نوجوانان نسل جدید که با دفاع مقدس فاصله زمانی دارند، باید با این مقطع تاریخی حساس کشور آشنا باشند، اضافه کرد: برگزاری کنگره یک فرصت ارزنده برای تعمیق بخشی و تبیین فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی ادامه داد: استان ایلام نقشی انکار ناپذیر در دوران جنگ تحمیلی دارد و کنگره شهدا باید در شان شهدا و مجاهدت های مردم این استان باشد.

استاندار ایلام اضافه کرد: نکته مهم دیگر اینکه علاوه بر شهدای خود استان، بسیاری از شهدای دیگر استان ها در جبهه های ایلام به شهادت رسیده اند و باید کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام معرف دقیق تاریخ جنگ در این منطقه باشد.

نوذری با بیان اینکه کار برای شهدا باقیات صالحات است، گفت: باید تمام دستگاه ها، اصناف، عامه مردم و خیرین به موضوع برگزاری باشکوه تر کنگره ورود و در حوزه مشارکت کنند.

وی از شهرداری های تمام استان خواست: تبلیغات محیطی و فعالیت های فرهنگی ویژه کنگره با شتاب بیشتر در دستور کار شهرداران قرار بگیرد و استانداری نیز بر اجرای دقیق مصوبه ها نظارت داشته باشد.

در این جلسه روسای کمیته ها به بیان اقدام های اجرا شده یا در دست خود و ارائه گزارش پرداختند.

طبق زمان بندی انجام شده کنگره ملی سه هزار شهید استان ایلام چهارم آذرماه برگزار می شود.

اخبار مرتبط
ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار