با حضور فرمانده ناحیه بسیج شهرستان قم صورت گرفت
حسینیه شهدای گمنام کوه خضر نبی (ع) قم، شب گذشته همزمان با شام میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) با حضور فرمانده ناحیه بسیج شهرستان قم به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۹۳۸۵۰۴۹
|
۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، حسینیه شهدای گمنام کوه خضر نبی (ع) قم، همزمان با هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در جوار یادمان ۱۴ شهید گمنام به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم، ابتدا حجت‌الاسلام زندی امام جماعت حسینیه شهدای گمنام در سخنانی اظهار داشت: ما در نماز از خدا هدایت به صراط مستقیم را طلب می‌کنیم و این، همان مسیری است که شهدا در آن گام نهادند. بعضی اعمال را فقط خودِ خدا پاداش می‌دهد مثل روزه و اجر شهادت در راه خدا نیز فقط با خود اوست و شهدای گمنام در راه خدا از همه چیز حتی از اسم و رسم خویش هم گذشتند.

در ادامه، «مهدی حیدری» فرمانده قرارگاه و پایگاه ویژه حرم شهدای گمنام گفت: مکان قبلی بدلیل قرار گرفتن در مقابل دید یادمان، جایگاه مناسبی نداشت و احداث مکان فعلی با برنامه ریزی و هماهنگی شهرداری، شورای اسلامی شهر، اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس و سپاه استان از اردیبهشت ماه شروع شد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت برای کار‌های فرهنگی در حریم شهدای گمنام افزود: با کمک و مشارکت بسیجیان و خیّرین از جمله فرزندان بورضا و یعقوب دشتی بوشهری پروژه حسینیه پنج ماه زودتر از موعد تحویل به پایان رسید و همزمان با هفدهم ربیع الاول به بهره برداری رسید.

حیدری خاطرنشان کرد: برای این حسینیه و حرم شهدای گمنام چشم انداز ۵ ساله تعریف شده که سال اول آن احداث حسینیه و ایجاد قرارگاه بود که انجام شد و سال بعد، انجام امورات فرهنگی و حضور هیات‌های مذهبی در حسینیه است که در حال انجام می‌باشد. برای انجام برنامه‌های فرهنگی و امر به معروف و نهی از منکر باید تمامی دستگاه‌های اجتماعی، فرهنگی، نظارتی و .. با هم حضور داشته باشند تا عرصه بر ناهنجاری‌ها تنگ شود و حضور تنها یک یا دو مجموعه موثر نخواهد بود.

امیر جعفری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان قم نیز عنوان کرد: احداث حسینیه مصداق «رزق لایحتسب» هست که به پاس تلاش‌های مجاهدانه و مخلصانه فرماندهی قرارگاه و پایگاه شهدای گمنام داده شده است. حسینیه حرم شهدای گمنام بدون حمایت سازمانی و فقط با پیگیری‌های مستمر و کمک‌های مردمی احداث شده است.

وی ادامه داد: امر به معروف و رسیدگی به وضعیت حجاب در محدوده یادمان شهدای گمنام، می‌طلبد که افراد دغدغه‌مند بیایند و حداقل با حضور فیزیکی خود و هر توانی که دارند، کمک کنند و اجازه ندهند قم، حرم اهل بیت (ع) و خاستگاه انقلاب، محل تاخت و تاز ناهنجاری‌های اخلاقی شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پرطرفدارترین