خبرهای داغ:
مدیرکل زندان‌های فارس گفت: تعداد ۱۲ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با همت مؤسسه چترخوشبختی میهن، پذیرش اعسار و گذشت شاکی و آورده خود زندانیان از زندان‌های استان آزاد شدند.
کد خبر: ۹۳۸۵۱۶۱
|
۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، مدیرکل زندان های فارس گفت: تعداد 12نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با همت مؤسسه چترخوشبختی میهن، پذیرش اعسار و گذشت شاکی و آورده خود زندانیان از زندان های استان آزاد شدند.
اسحاق ابراهیمی افزود: این زندانیان، مجرم نیستند به دلیل نوسانات اقتصادی، خشکسالی و فقر... و تأمین معاش خانواده بدهکار و گرفتار زندان شده اند.
وی اضافه کرد: مؤسسه چترخوشبختی میهن برای آزادی این زندانیان 250میلیون تومان کمک کرد و مبلغ 100میلیون تومان از بدهی آنان نیز با پذیرش اعسار توسط مراجع قضایی موافقت شد، 500میلیون تومان آورده خود زندانیان، و مبلغ 300میلیون تومان هم شکات از حق خود گذشت کردند.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس نیز در مراسم آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد گفت: در سند تحول قضایی استفاده از نهادهای مردمی و گروه های جهادی برای زندانیان عمد و غیرعمد به عنوان یک اولویت سازمانی مورد توجه قرار گرفته است و شیوه استفاده از گروه های جهادی روشن و تبیین شده است.
محسن انصاری منش افزود: با حضور زندانی در زندان نه تنها مشکل وی حل نمی شود بلکه همسر و فرزندان او نیز گرفتار و آسیب می بینند.
وی اضافه کرد: برای اینکه آسیب متوجه این عزیزان نشود می بایست همه نهادهای مردمی و خیرین با مجموعه سازمان زندان ها همکاری کنند و نگاهی ویژه به جامعه زندان داشته باشند.
مدیرعامل مؤسسه چتر خوشبختی میهن در این مراسم گفت: امیدواریم روزی برسد که زندان های ما به مراکز فرهنگی، تفریحی و ورزشی تبدیل شوند.
محمدرضا تاتلاری با اشاره به انگیزه این مؤسسه خیریه برای آزادسازی زندانیان گفت: رسالت ما گره گشایی از گرفتاری و مشکلات مردم است و یکی از اولویت های ما، آزادسازی زندانیان است که در مرحله اول، تعداد 2 نفر از زندانیان از زندان های استان فارس آزاد شدند و در این مرحله نیز 12نفر با کمک 250میلیون تومانی مؤسسه چتر خوشبختی میهن از زندان آزاد می شوند.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد که علاوه بر آزادسازی زندانیان، بتوانند بحث اشتغال زندانیان پس از خروج از زندان را نیز فراهم کنند و شروع آن با زندان های شیراز باشد.
علی زندوکیلی هنرمند محبوب شیرازی نیز مهمان ویژه این برنامه بودند که با استقبال گرم زندانیان همراه شدند.
شایان ذکر است به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) تعداد 12نفر از زندانیان با همت مؤسسه خیریه چترخوشبختی میهن، 5نفر با همت خیرین ستاد دیه و 15 نفر با همت اعضای گروه جهادی منتظران ظهور که به منظور ارائه خدمات دندانپزشکی در زندان های فارس حضور یافتند از زندان آزاد شدند که در مجموع 32 زندانی آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار