خبرهای داغ:
آغاز طرح قرنطینه هوشمند در استان فارس سبب ازدحام مراجعه کننده‌ها مقابل ورودی برخی از دستگاه‌های اجرایی استان برای ارائه کارت واکسن شد.
کد خبر: ۹۳۸۵۳۸۷
|
۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس،براساس آخرین اعلام وزارت بهداشت هم‌اکنون یک شهرستان از استان فارس در وضعیت قرمز، 6 شهرستان در وضعیت نارنجی، 22 شهرستان در وضعیت زرد و 7 شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

متولیان بهداشت و درمان استان فارس معتقدند که وضعیت کنونی شکننده و ناپایدار است و با توجه به قرمز شدن شهرستان استهبان این شرایط ممکن است دیگر شهرستان‌های استان را نیز درگیر کند. بنابراین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی امری لازم و ضروری است. 

این مسئله در کنار گسترش و سرعت گرفتن واکسیناسیون موجب شد سخن از اجرای طرح قرنطینه هوشمند در استان مطرح شود، این طرح که از مدت‌ها پیش توسط مسئولان و متولیان ستاد مقابله با کرونا مطرح شده بود، از امروز سوم آبان ماه اجرایی می‌شد. 

براساس اظهارات عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا بنا بوده که این طرح از روز یک آبان ماه برای کارکنان دولت و از روز سوم برای کل استان اجرایی شود. به گفته وی اصناف نیز مشمول این طرح می‌شوند و باید همه کارمندان و کاسبان کارت واکسن مبنی بر تزریق حداقل یک دز را در اختیار داشته باشند. 

هر چند که قاسمپور اعلام کرده بود که فعلا برای ارباب رجوع و مشتریان اصناف تصمیمی گرفته نشده است اما بسیاری از مردم صبح امروز با ممانعت برای ورود به دستگاه‌های دولتی مواجه شدند. 

بسیاری از افرادی که صبح امروز برای انجام کارهای اداری خود به دستگاه‌های دولتی از جمله استانداری مراجعه کردند، با تقاضای کارت واکسن در هنگام ورود مواجه شدند که این مسئله سبب ازدحام در برخی از دستگاه‌ها نیز شد. 

صرفاً اقدام ارشادی انجام شده است

بر این اساس عبدالرضا قاسم‌پور، جانشین استاندار در ستاد استانی مقابله با کرونا، این موضوع را مورد پذیرش ندانست و اظهار داشت: نباید چنین باشد که دستگاهی مانع ورود افراد شود هرچند ممکن است که این ممانعت برای ارشاد و تذکر بوده باشد. 

وی با بیان اینکه مردم باید برای تزریق واکسن هر چه سریع‌تر به مراکز اعلام شده مراجعه کنند، گفت: هنوز مشخص نیست از چه زمانی قرنطینه هوشمند به صورت عمومی و برای همه مردم اجرا شود اما باید هر چه سریعتر واکسن را تزریق کنند. 

قاسم‌پور با بیان اینکه در صورت اعلام برای اجرای طرح قرنطینه هوشمند به صورت گسترده باید تدابیری نیز برای ورود مردم اندیشیده شود، افزود: باید ادارات و دستگاه‌های استان فارس به سامانه‌های واکسیناسیون متصل شوند تا به راحتی از طریق کد ملی بتوان تشخیص داد که فردی واکسن زده است یا خیر؟ و تا آن زمان قرنطینه هوشمند فقط برای کارکنان است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار