رئیس کل دادگستری خوزستان گفت : ستاد دیه استان با همکاری و مساعدت خیرین، توانست در ۶ ماهه نخست امسال ۱۸۳ نفر از محکومین مالی را از زندان آزاد و آنان را به آغوش گرم خانواده بازگرداند.
کد خبر: ۹۳۸۹۳۲۹
|
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۸

حجت الاسلام صادق مرادی رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امنای ستاد دیه استان خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیش از ۱۸۳ نفر از زندانیان جرائم مالی غیرعمد، به دلیل محکومیت‌های غیر از کلاهبرداری، به واسطه ناتوانی در پرداخت بدهی‌های مربوط به دیه، نفقه، مهریه و چک بلامحل و دیون و تعهدات مالی در زندان به سر می‌برند که خوشبختانه با کمک خیرین، همت و تلاش ستاد دیه استان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۰ از زندان رها و به کانون گرم خانواده بازگشتند.

وی حجم بدهی این تعداد زندانی را بیش از ۶۳۹ میلیارد ریال اعلام و افزود: زندانی جرائم مالی غیرعمد در واقع خلافکار و مجرم نیستند و بدون اینکه در ارتکاب به جرم نقشی داشته باشند، متحمل ضرر و خسارت‌های مادی و معنوی بسیار شده‌اند و انتظار می‌رود کمک خیران و نیکوکاران بتواند زندگی تازه‌ای را به این زندانیان ببخشد.

رئیس هیات امنای ستاد دیه خوزستان در ادامه بیان داشت: از مردم نیکوکار و نوع‌دوست استان که همواره در امور خیر و دستگیری از نیازمندان به ویژه مددجویان زندان پیشتاز بوده‌اند، از شکات و خواهان‌ پرونده‌های مربوطه که بیش از ۱۵۳ میلیارد ریال از طلب خود را بخشیدند تقدیر و این کار علاوه بر آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد، رضایتمندی خداوند متعال را به همراه دارد.

مرادی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۳۰۴ نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندانهای استان در حال تحمل کیفرند که نیازمند سخاوت خیرین و نیکوکاران ارجمند هم استانی هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار