خبرهای داغ:
استاندار مرکزی با اشاره به اینکه شرایط استان مرکزی و کشور در خصوص بیماری کرونا کاملاً شکننده است بیان کرد: اگرچه با توجه به گزارش‌ها شرایط استان مطلوب است اما نگرانی‌ها را برطرف نمی‌کند.
کد خبر: ۹۳۸۹۴۰۳
|
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی در ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی گفت: یکی از عوامل مهم در کاهش شیوع و گسترش بیماری واکسیناسیون است که در این خصوص تلاش ها و اقدامات گسترده ای انجام شده که باید استمرار داشته باشد و در برخی اوقات در چنین مواردی شاهد هستیم افرادی به دنبال منفعت طلبی هستند که باید نسبت به فعالیت های آنها هوشیارانه عمل کرد.

مخلص الائمه اظهار کرد: همراهی مردم از ابتدای شیوع بیماری تاثیر زیادی بر مدیریت و کاهش بیماری داشته و این امر باید در مسئله واکسیناسیون بیشتر به آن توجه شود.

وی ادامه داد: نقش رسانه ها در کاهش شیوع بیماری کرونا بسیار با اهمیت بوده و امروز اگر رسانه در کنار اقدامات نباشد تاثیرگذاری مطلوب را شاهد نخواهیم بود و در واقع با ابزار رسانه می توان حق و باطل را به خوبی تبیین کرد و لذا رسانه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

استاندار مرکزی افزود: متولیان رسانه و فضای مجازی باید در قبال توطئه ها و عملیات های روانی دشمن هوشیارانه عمل کنند که آگاهی صحیح و درست مردم در این راستا می تواند موثر باشد.

مخلص الائمه گفت: در مقابله با جریان و افرادی که به دنبال واکسن نزدن هستند باید به شیوه علمی و کاملا مستند رفتار کرد که صدا و سیما باید به این مسئله توجه کند و برنامه های فاخر در دستور کار بگذارد و افرادی که توانایی علمی در این خصوص دارند در فعالیت ها به کارگیری شوند.

وی اضافه کرد: در رابطه با افرادی هم که تمایلی به استفاده از واکسن های خارجی ندارند اگر بتوان واکسن های تولید داخل از جمله شرکت رازی و پاستور را به خوبی معرفی کرد می توان اقناع سازی انجام داد و باید محاسن واکسن های ایرانی و خصوصا پاستوکووک برای مردم به خوبی تبیین شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری آنفولانزا نیاز است علاوه بر اینکه یک تحلیل جامع در خصوص این بیماری در جلسه آینده ارائه شود باید در آگاهی بخشی برای تفاوت بین بیماری کرونا و آنفولانزا با قوت عمل کرد و ضرورت دارد تفاوت های این دو بیماری برای جلوگیری از آسیب های احتمالی به خوبی تبیین شود.

مخلص الائمه گفت: آگاهی بخشی مردم علاوه بر اینکه بر پیشگیری کمک شایانی می کند در کاهش مردم به مراکز درمانی نیز اثرگذار است و باید با آن توجه شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط استان مرکزی و کشور در خصوص بیماری کرونا کاملا شکننده است بیان کرد: گزارشات نگرانی ها را برطرف نمی کند.

استاندار مرکزی افزود: روز گذشته با حضور در میز خدمت شرکت گاز متوجه آمار ناراحت کننده استان مرکزی در گازگرفتگی شدیم که لازم است در این خصوص تدبیرات ویژه ای اندیشیده شود و دستگاه های متولی با مسئولیت پذیری این آمار را کاهش دهند چراکه گازگرفتگی صد درصد قابل پیشگیری است و دستگاه های مسئول در این خصوص ارزیابی خواهند شد.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: سرکشی های سرزده از دستگاه های مختلف استان مرکزی در دستور کار است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار