فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا در خوزستان:
فرمانده قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: حضور دانش‌آموزان در کلاس اجباری نیست اما باید زمینه حضور دانش‌آموزان در کلاس با رعایت بهداشت فراهم شود.
کد خبر: ۹۳۸۹۴۱۸
|
۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵

ولی‌الله حیاتی بعد از ظهر شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا در خصوص واکسیناسیون دانش‌آموزی گفت: بین وزارت بهداشت و آموزش و پرورش از نظر تعداد دانش‌آموزان، اختلاف آمار وجود دارد زیرا وزارت بهداشت، واکسیناسیون افراد بالای ۱۲ سال را به‌عنوان تعهدات آموزش و پرورش می‌داند در حالی که آموزش و پرورش تنها افرادی را که در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، تحت پوشش خود می‌داند.

وی افزود: در خوزستان ۴۲۲ هزار و ۲۵۰ دانش‌آموز ۱۲ سال به بالا وجود دارد که ۸۰ درصد این دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند و این در حالی است که در خوزستان ۴۸۳ هزار و ۵۹۹ فرد بالای ۱۲ سال دارد؛ بنابراین ۶۰ هزار نفر جزو آمار دانش‌آموزی آموزش و پرورش نیستند و اختلاف آمار واکسیناسیون وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به همین دلیل است.

حیاتی با اشاره به اینکه مقرر شده که وزارت آموزش و پرورش لیست دانش‌آموزان را در اختیار وزارت بهداشت قرار بدهد تا این اختلاف آمار رفع شود، تأکید کرد: قرارگاه واکسیناسیون دانش‌آموزی خوزستان باید تا آخرین لحظه یعنی واکسیناسیون ۲۰ درصد باقی‌مانده فعال باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا حضور دانش‌آموزان در کلاس اجباری نیست اما آموزش و پرورش باید زمینه حضور دانش‌آموزان در کلاس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی را فراهم کند، خبر داد: از این هفته، مانور طرح شهید سلیمانی در همه شهرهای خوزستان برگزار خواهد شد.

حیاتی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بانک‌ها گفت: اقدامات خوبی در این خصوص در بانک‌ها در حال انجام و تقریباً ۸۰ درصد کار انجام شده است و یک هفته دیگر مهلت داده شده تا ۲۰ درصد باقی‌مانده کار انجام شود.

وی بیان کرد: سازمان‌هایی که در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیش‌قدم هستند باید تشویق شوند؛ همچنین صداوسیما نیز مستندی از جهادگران سلامت تهیه و به‌صورت کشوری پخش کند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار