سفیر ایران در سازمان ملل گفت جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مشارکت فعال و سازنده در فرایند اصلاحات شورای امنیت اعلام می‌کند.
کد خبر: ۹۳۹۰۱۸۹
|
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹

به گزارش خبرگزاری بسیج، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت: ارزیابی عملکرد شورای امنیت نشان می‌دهد، دچار بحران اعتبار و مشروعیت شده و ناکارآمدی فزاینده آن اصلاحش را اجتناب ناپذیر کرده است.


مجید تخت روانچی با اشاره به حق وتوی برخی کشور‌ها و حضور نیافتن سایرین در این شورا خاطرنشان کرد: روش‌های کار شورا باید اصلاح شود تا ناعدالتی فعلی تعمیق نیابد.


سفیر ایران در سازمان ملل یادآور شد تحریم‌ها به عنوان یک روش غیرهوشمند موجب وارد شدن رنج و سختی به گروه‌های آسیب پذیر و وسیله‌ای برای فشار بر کشور هدف شده است بدون اینکه هیچ گونه تاثیر مثبت در صلح و امنیت بین المللی داشته باشد و برخی از آن‌ها به سان مجازات جمعی کل یک ملت است.


تخت روانچی پاسخگویی شورای امنیت را خواستار شد و اینکه طبق اهداف و اصول سازمان ملل عمل کند.


سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل گفت جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مشارکت فعال و سازنده در فرایند اصلاحات شورای امنیت اعلام می‌کند. تخت روانچی خاطر نشان کرد: بسیاری از کشور‌ها در یک منطقه خاص هرگز فرصتی برای کسب عضویت شورا پیدا نکرده اند در حالی که دولت‌هایی در همان منطقه هر کدام بین ۱۰ تا ۲۲ سال عضو شورا بوده اند.


تخت روانچی تصریح کرد: توازن ژئو پلیتیک و جغرافیایی در شورای امنیت ضروری است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار