زاهدان- جهاندیده گفت: با توجه به یکسان نبودن شرایط استان‌های کشور در اجرای دستورالعمل‌های موجود در حوزه اشتغال، نیاز است تا این دستورالعمل‌ها متناسب با ظرفیت و قابلیت‌های هر منطقه بومی سازی شود.
کد خبر: ۹۳۹۰۳۶۳
|
۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان،  مهرداد جهاندیده روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مدیران کل ادارات تابعه استان ها اظهارداشت: حوزه کارآفرینی و اشتغال ویترین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شمار می رود و اقدامات این حوزه به لحاظ اثرگذاری در زندگی افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه بروزرسانی آموزش های مهارتی فنی و حرفه‌ای منطبق با نیاز بازار کار یک ضرورت است افزود: بروزرسانی سند مهارت در استان هایی که این سند را تدوین کرده‌اند متناسب با مزیت‌های هر منطقه مورد تاکید است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: قرار گرفتن پیوست اشتغال در تمامی طرح های اجرایی و اسناد توسعه ای کشور حائز اهمیت است که پیشنهاد می‌شود از طریق شورای عالی اشتغال پیگیری شود.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه سواحل مکران که به صورت مشترک با هرمزگان دنبال می‌شود، اظهار امیدواری کرد که با توجه به ظرفیت های خاص اشتغال در استان‌ها، مسیر توسعه هموار شود.

جهاندیده همچنین عملیاتی شدن بسته اشتغال مرزی و تخصیص اعتبارات و تسهیلات برای ایجاد و توسعه کسب و کارها در این مناطق را خواستار شد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار