خبرهای داغ:
دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین؛
جباری گفت: ویژه برنامه « روضه اخت الرضا» در بیش از ۱۱۰۰ نقطه محروم و روستایی سراسر کشور و ۴۶ نقطه در استان قزوین برگزار گردید.
کد خبر: ۹۳۹۰۶۳۷
|
۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵

قزوین_ به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج، عرض ارادت به ساحت قدس رضوی از مظاهر دینی و از برکات انس با خاندان وحی است که به شکرانه حضور مضجع منور حضرتش در این سرزمین، ما ایرانیان را متعهدتر و غیورتر به اقامه این امر مهم نموده است. میلاد و شهادت حضرتش روزهای زیارتی مخصوص و عام، ولادت و شهادت فرزند، خواهر و پدرش اوقات ظهور این محبت است و قدمگاه های ایشان و مزارات منتسبین به ایشان و تمام خانه های محبینش جغرافیای تبلور عشق است. طرح واره های پیش رو نشانه گزاری و جلوه نگاری براین رفتار نیکوی مردم است که قدری بر آن تمرکز شده است امید است با قبول حضرتش اذن تحقق یابد و به لطف مهرش، مقبول محبینش قرار بگیرد.

لذا لزوم حفظ تعظیم شعائر و برپایی محافل عزاداری با مشورت تشکلهای عضو شبکه جوانان رضوی کشور موجب شد که در ایام وفات خواهر امام علی بن موسی الرضا(علیه السلام) محافل روضه در مساجد، هیئات وحسینیه روستاها در سراسر کشوربه مدد وهمت خالصانه جوانان امام رضایی برپا گردد.

میلاد جباری دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین، در گفتگو با خبرنگار. بسیج بیان کرد: در این پویش سراسری قرار است با کمک تشکلها و عام مردم دل هزاران خانواده ایرانی در سراسر کشور را متوسل به اخت الرضا و امام هشتم(علیه السلام) نمایند.

وی گفت: ویژه‌برنامه‌ ملی همزمان با شب و شام وفات حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با عنوان «روضه اخت الرضا(ع)» تدارک دیده شد که در ۲۴و ۲۵ آبان در اقصی نقاط کشور گردید.

جباری اظهار کرد: این ویژه برنامه در بیش از ۱۱۰۰ نقطه محروم و روستایی سراسر کشور و ۴۶ نقطه در استان قزوین برگزار گردید.

دبیر اجرایی شبکه جوانان رضوی استان قزوین عنوان کرد: علاوه بر این ۴۶ نقطه به همت شبکه جوانان رضوی استان قزوین با انجام خدماتی از قبیل فعال سازی ۴۰ تشکل مردمی در روستاها، اعزام ۸۰ مبلغ و ستایشگر اهل بیت علیه السلام و اکران مستند و تجلیل و اهدای هدایای متبرک رضوی به ۲۰۰ دختر یا خواهر شهید مناطق و توزیع بیش از ۶۰۰۰ نمک متبرک و مشارکت میانگین بیش از ۸۰۰۰ نفر در برنامه های استان قزوین رقم خورده است.

وی افزود: این حرکت معنوی و مردمی با مشارکت موسسه جوانان، مجموعه شمس الشموس، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و امور خیریه، کانون خدمت رضوی، حوزه هنری انقلاب اسلامی و مرکز حوزه علمیه استان قزوین در سراسر استان عملیاتی گردید.

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
آخرین اخبار