فرمانده و جمعی از پاسداران و بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و همچنین بخشی از بسیجیان شهرستان کازرون به مناسبت هفته بسیج با حجت الاسلام صباحی امام جمعه کازرون در سالن مکتب‌الزهرا (س) دیدار و گفتگو کردند.
کد خبر: ۹۳۹۰۹۶۴
|
۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، فرمانده و جمعی از پاسداران و بسیجیان ناحیه مقاومت بسیج سپاه و همچنین بخشی از بسیجیان شهرستان کازرون به مناسبت هفته بسیج با حجت الاسلام صباحی امام جمعه کازرون در سالن مکتب‌الزهرا(س) دیدار و گفتگو کردند.

در این نشست امام جمعه کازرون با اشاره و مقایسه تاریخ اسلام، وضعیت کشورهای همسایه و همچنین تاریخ انقلاب، حکم تشکیل شجره طیبه بسیج را دستوری ملکوتی و الهی از سوی امام خمینی(ره) عنوان کرد و اظهار داشت: با بررسی وضعیت ولایت در دوران ائمه معصومین(ع)، درمی‌یابیم که در زمان معصومین(ع) حتی از جنازه امام نیز نگذشتند و یا از امام در زندان نیز می ترسیدند. اما امروز نسلی با محوریت ولایت اینچنین پا در رکاب ایستاده‌اند.

وی افزود: امروز گروهی هستند که در صدر اسلام نبودند، در کشورهای همسایه نیستند و از زمان انقلاب اسلامی به نام بسیج و حول محور ولایت رشد یافته‌اند.

حجت الاسلام صباحی اظهار داشت: بسیج یک شخص نیست، روحیه ای است که حضرت امام (ره) آن را بوجود آورد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باعث رشد و رویش آن شد که این روحیه در همه اقشار جامعه برای افتخار و سربلندی دین و کشور وجود دارد.

او ادامه داد: اشخاص جلوه ای از روحیه بسیجی حاکم بر کشور است و این روحیه محدود به گروه خاصی نیست. چنانچه مقام معظم رهبری می فرمایند، تا روحیه بسیجی و حاکمیت ارزشها در جامعه است، هیچ تهدیدی متوجه انقلاب و کشور نمی شود.

امام جمعه کازرون در ادامه با بیان اینکه ما وارث دفاع مقدس و شهدا هستیم و جبهه‌ها الگوی ترازی برای ما هستند، اذعان داشت: ضروری است که اقدامات ما به گونه ای باشد که عیار و روحیه بسیجی‌مان و وارث شهدا بودن را نشان دهد. به همین لحاظ جبهه‌های دفاع مقدس الگویی موفقیت آمیز برای روحیه بسیجی است تا ببینیم رزمندگان چه روحیاتی داشتند و همه اقشار از آنها برای تمام مراحل زندگی الگوبرداری کنند.

حجت الاسلام صباحی در بخش سوم سخنان خود به ولایتمداری بسیجیان و اولویت امروز جامعه اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ما از لحاظ تکلیف و مسیر دچار سردرگمی نیستیم چرا که از چشمه جوشان غدیر بهره‌مندیم. پس جایگاه خودمان، دشمن و تکلیف را گم نمی کنیم.

او با اولویت برشمردن مسائل اقتصادی اضافه کرد: لازم است که برای رفع موانع به اندازه خودمان تلاش کنیم چرا که اولویت اکنون در زمینه اقتصادی است. حمایت از تولید کالا و مانع شدن از قاچاق کالا، حمایت از تولیدکننده و کمک به استقرار مدیران توانمند، از جمله وظایف امروزه ماست.

امام جمعه کازرون اضافه کرد: در عرصه خرید کالای ایرانی و مبارزه با قاچاق کالا، ولی امر مسلمین حکم جهاد داده است. ما سرباز جنگ اقتصادی فرمانده کل قوا هستیم. امروز حتی از کمترین کاری که می توانیم برای تولید داخلی انجام دهیم، نباید دریغ کنیم. روزی خرمشهر، هویزه و آبادان در خطر بود و امام(ره) فرمودند که باید آزاد شود. امروز اما تحت فشار اقتصادی هستیم و لازم است با فرمان رهبر معظم انقلاب دلاورانه و مجاهدانه در برابر فشار و مشکلات اقتصادی مجاهدت و از کالای داخلی حمایت کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار