سردار کریمی گفت: در استان مرکزی بیش از ۱ هزار و ۲۵۰ گروه جهادی به استعداد ۲۵ هزار جهادگر بسیجی سازماندهی شده اند که در نقطه به نقطه مناطق استان مرکزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند.
کد خبر: ۹۳۹۱۳۹۱
|
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار «محسن کریمی» در آیین آغاز رزمایش «اقتدار جهادگران بسیج» در استان مرکزی اظهار کرد: به برکت تفکر و فرهنگ بسیجی امروز فصل جدیدی از خدمت رسانی به مردم توسط بسیج شروع شده و بسیج در گام دوم انقلاب میدان دار است.

کریمی گفت: بسیجیان در عملیاتی کردن بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری پیشرو و پیشگام هستند و با همه توان و پای کارآوردن ظرفیت ها گره های مشکلات را برطرف می کنند و بسیج مردمی ترین تشکیلات در انقلاب اسلامی است و امروز مردم پایه کردن مسائل باید یکی از اولویت ها باشد.

وی ادامه داد: جهادگران بسیجی سفیران کار، تلاش و خدمت رسانی به مردم هستند و بسیج به معنای واقعی کلمه مردم باور و مردم یاور است.

فرمانده سپاه روح الله گفت: امروز در اقشار ۲۲ گانه بسیج گروه های جهادی به شکل تخصصی فعالیت دارند و بسیج علاوه بر فعالیت های کیفی و کمی در گفتمان سازی و فراگیر کردن تفکر جهادی نقش آفرینی می کنند.

کریمی یادآور شد: در استان مرکزی بیش از ۱ هزار و ۲۵۰ گروه جهادی به استعداد ۲۵ هزار جهادگر بسیجی سازماندهی شده اند که در نقطه به نقطه مناطق استان مرکزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

وی یادآور شد: جهادگران بسیجی در بخش های مختلف منشا خیرات و برکات فراوانی هستند که نقش آفرینی در تحقق شعار سال در بخش های مختلف تولیدی و رفع موانع تولید، ایجاد اشتغال، انجام پروژه های محرومیت زدایی، کمک به تسهیل ازدواج جوانان، ساخت و ترمیم مسکن محرومان، تحقق اقتصاد مقاومتی و مردمی، توانمند سازی مردم، اجرای پروژه های مربوط به آب و کشاورزی، مبارزه با بیماری کرونا و نهضت کمک مومنانه از جمله اقدامات مهم جهادگران بسیجی است.

فرمانده سپاه روح الله بیان کرد: توزیع ۳۸۰ هزار بسته معیشتی، راه اندازی ۷۰۰ صندوق قرض الحسنه مردم پایه، اجرای بیش از ۱۶۰۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان و ایجاد بیش از ۸ هزار فرصت شغلی در پنج سال گذشته، توانمند سازی ۳۰ هزار نفر از طریق آموزش ها و دوره های تخصصی، اجرای بیش از یکصد کیلومتر کانال انتقال آب، ساخت ده ها متر مکعب استخر ذخیره آب و لایه روبی ده ها هزار کیلومتر از قنوات، تحویل بیش از ۷۰۰ واحد مسکن محرومین در طی ۲ سال گذشته به ولی نعمتان انقلاب در استان مرکزی، ارسال بیش از ۹ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیرنقدی مردم استان مرکزی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان از جمله اقدامات مهم جهادگران بسیجی استان مرکزی است.

وی گفت: امروز در استان مرکزی همزمان با سراسر کشور و به مناسبت آغاز هفته مبارک بسیج رزمایش «اقتدار جهادگران بسیجی» با فرمان سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین آغاز شد.

کریمی ادامه داد: در رزمایش اقتدار جهادگران بسیجی که با رمز مقدس «یا حضرت امام حسن عسکری (ع)» جهادگران بسیجی در سطح استان مرکزی به اردوهای جهادی خدمت رسانی به مردم اعزام می شوند.

وی خاطر نشان کرد: گروه‌های جهادی بسیجی در سطح استان به خدماتی شامل اجرای پروژه های عمرانی و محرومیت زدایی، ارایه خدمات پزشکی و ویزیت رایگان دندان‌پزشکی، کمک به کاهش و رفع آسیب های اجتماعی، اجرای طرح جهادی و سلامت شهید سلیمانی با تمرکز بر روی واکسیناسیون، ارائه میز های خدمت خدمت و مشاوره‌ ای، تعمیرات وسایل خانگی و خودرو و ارائه خدمات دامپزشکی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار