دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل فارس گفت: استان فارس از لحاظ مشکلات و محرومیت‌ها باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد و از لحاظ استفاده از ظرفیت‌های مختلف نیز نیاز به توجه ویژه دارد.
کد خبر: ۹۳۹۲۰۰۶
|
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۴

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، دکتر محمدصالح مقدسی در جمع نخبگان و فعالان جهادی شهرستان داراب با اشاره به اینکه مجمع مشورتی نظام مسائل در واقع لبیک جوانان نخبه، دانشگاهی، جهادی و انقلابی دغدغه مند به فرمان ولی امرشان در بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل شده است، تصریح کرد: دغدغه ی حضرت آقا که بارها در جمع دانشجویان و دانشگاهیان و جوانان مورد تاکید معظم له قرار گرفته است، مطالبه گری دائم و هوشمندانه می باشد و این مجمع نیز با طراحی مدلی موثر و کارآمد توانسته است نظام افزاری را به عرصه ی میدان وارد کند که از جهات علمی و با در نظرگرفتن تمامی پارامترهای پژوهشی و آمایش سرزمینی بتواند مطالبه گری دائم و هوشمندانه را رقم بزند.
وی ادامه داد: برای اینکه یک مطالبه گری هوشمندانه باشد نیاز به شناخت مسئله در کف میدان دارد و برای دائمی بودن آن نیازمند تشکیلات و شبکه ای قوی در سطوح مختلف و متشکل از جوانان نخبه ی انقلابی جهادی می باشد.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد
این فعال اجتماعی افزود: ما توانسته ایم در گام نخست با تشکیل کارگروه های ده گانه ای مشابه کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی، در سطوح شهرستان و استان و کشور؛ نظام افزار مدونی را زمینه سازی کنیم که مشکلات و ظرفیت ها با نگاه تخصصی توسط اعضای کارگروه ها در میان میدان شناسایی و احصاء شود و پس از آن مورد ارزیابی، بررسی و واکاوی قرارگرفته و با مشورت از اهل فن برای آنها راهکار پیدا شود و در نهایت آن به طرح کاملی تبدیل شود و از طریق سلسله مراتب مجمع به نهادهای ذیصلاح برای رفع آن مشکلات جهت پیگیری ارجاع می گردد.
این مدرس دانشگاه در ادامه با بیان اینکه پس از واکاوی و بررسی مسائل توسط نخبگان در میان میدان، اگر آن موضوع به دولت مرتبط بود، توسط عزیزانمان در دولت و اگر به مجلس و قانون گذاری نیاز داشت، توسط عزیزانمان در مجلس شورای اسلامی و اگر به قوه قضاییه ارتباط پیدا کرد توسط عزیزانمان در آن حوزه و در بالاترین سطح پیگیری شده و این مجمع تمام ظرفیت ها را برای رفع مشکلات نقطه به نقطه در شهرستان ها و استان ها به کار خواهد گرفت.
دبیر نظام مسائل فارس در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که این مجمع ذیل نظارت میدانی مجلس تشکیل شده و در تلاش هست که با حذف بروکراسی های خسته و بیمار اداری، در تلاش است که مسائل احصاء شده در میان میدان با سرعت و دقت و هرچه تمام تر به سمع و نظر مقامات عالی رسیده تا برای رفع آن همت بگمارند.
مقدسی گفت: شهرستان داراب بعنوان یکی از شهرستان های بزرگ استان و دروازه ارتباطی بین استان های فارس و هرمزگان و کرمان می تواند بعنوان یکی از شهرستان های پرظرفیت لحاظ شده و مورد توجه مسئولان ملی و استانی قرار گیرد.
وی ضمن تشکر از دبیران کارگروه های تخصصی نظام مسائل شهرستان بابت پیگیری هایشان برای شناسایی مشکلات شهرستان، خاطرنشان ساخت: تمام مشکلات و ظرفیت ها باید در سامانه ی نظام مسائل بارگذاری شود تا بتوان آن ها را جمع بندی کرده و با اسناد بالادستی تقاطع گیری نموده و بهترین مسیر برای رسیدن به رفع آن مشکلات استخراج گردد.
این فعال اجتماعی در پایان تاکید کرد: در قاعده ی مطالبه گری دو روش وجود دارد که غالبا عموم افرادی که با هر نیتی به این عرصه پا میگذارند از طریق هوچی گری و عربده کشی و یا نقد غیرمنصفانه و تخریب، به دنبال رفع مشکلات عمومی شخصی و یا منطقه ای هستند؛ اما مجمع مشورتی نظام مسائل با توجه به اینکه تخصص، فن و اخلاص را سرلوحه ی مطالبه گری خود قرار داده است، این حرکت مقدس را با ادبیات اخلاق مدارانه و ارایه اسناد و راهکارهای فنی و تخصصی و با در نظر گرفتن پیوست های فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی طی می نماید.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد

در ادامه ی این نشست سرهنگ هاشمیان فرمانده سپاه ناحیه داراب، توانمندی و ظرفیت های شهرستان در عرصه های مختلف و حضور بسیجیان جهادی در انجام فعالیت ها را بسیارخوب و موثر بیان کردند و اعلام آمادگی کردند که تمام ظرفیت های بسیج و سپاه شهرستان در راستای رفع مشکلات و استفاده از ظرفیت های شهرستان با هدف وحدت و انسجام تشکل های مردم نهاد و انقلابی به کار خواهند گرفت. وی در پایان با توجه که اگر تشکل ها برای پیگیری و مطالبه گری مشکلات شهرستانی همصدا شوند اثر آنها مضاعف می شود، خواستار ارتباط بیشتر مجمع مشورتی نظام مسائل داراب با کارگروه های مجمع عالی بسیج شهرستان شدند.

در ادامه ی اولین جلسه ی دبیران و اعضای کارگروه های تخصصی مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان داراب، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا خسروی امام جمعه شهر داراب، با بیان اینکه همه ی قدوم و قلم و هدف ما برای زمینه سازی حکومت جهانی حضرت مهدی عج است، گفت: خیلی وقت ها مسئله و مشکل معلوم هست و در کشور نیز مسئله و مشکل کم نداریم که آنها را می شناسیم و لیکن راه حل این مسئله و مشکل را باید دانست.
وی افزود در عرصه ی راهکارها، اولویت ها، و انتقال آنها باید این مجمع جدی باشد، به این معنا که این مجمع باید در عرصه ی ارائه راهکار و عرصه ی بیان اولویت و عرصه ی انتقال آن جدیت تمام به خرج دهد.
حجت الاسلام خسروی با اشاره به اینکه شاید از خود بپرسید که در جامعه مطالبه گر کم نداشته و نداریم ولی چرا این مطالبه گری ها در فضای مجازی و حقیقی و غیره به نتیجه نمیرسد؟ تصریح کرد: متاسفانه مطالبه گران ما در جامعه عالمانه و فنی مطالبه نکردند و به قول معروف مطالبه ی با هیاهو و با سر و صدا و با خشم داشتند که هیچگاه به نتیجه نمی‌رسد.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد
این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: یکی از نکات ارزنده و نیز فرصتی که این مجمع مشورتی دارد این است که میخواهد مطالبه گری کند اما بدون خشم، بدون هیاهو ولی قانونمند، علمی و فنی، دینی و از سر تقوی و از سر اخلاص.
امام جمعه داراب افزود: فرصت دوم این مجمع، جایگاه قانونی آن است که ذیل معاونت نظارت میدانی مجلس جایگاه و وجاهت قانونی دارد.
حجت الاسلام خسروی اضافه کرد: فرصت دیگری که این مجمع دارد، تشکیلاتی بودن آن است. چرا که ما مشکل بزرگی که از اول انقلاب داشتیم این بوده که تشکیلاتی کار نکردیم و باید دانست که قاعده ی توسعه و پیشرفت این است که باید جمعی کار شود ولی ما تا الان فردی و غیرفنی کار کردیم.
وی خاطرنشان ساخت: ما تا کنون ۲۰ سال کار کردیم و یک ماه فکر، در صورتی که باید ۲۰ سال فکر کرد و یک ماه کار؛ و این یعنی مجمع مشورتی.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد
امام جمعه داراب در پایان سخنان خود با تشریح اینکه یک آسیب نیز این مجمع را تهدید می کند گفت: نباید این مجمع به مجمع تشخیصی برسد. مجمع تشخیص یعنی اینکه وقتی طرحی در بین همه مطرح شد و همه آن را رد کردند و همه به مکافات رسیدند؛ آنگاه می‌گویند باید به نظر مجمع تشخیص برسد. یعنی فعالیت آن آخر خط هست.
وی اضافه کرد: ما در مجمع مشورتی نظام مسائل باید در اول خط قرار بگیریم؛ و یادمان باشد که مجاهدین همیشه در صف اول هستند و این مجمع نیز به عنوان مجمعی جهادی و انقلابی باید پیشگام و در صف اول باشد.
حجت الاسلام خسروی تصریح کرد: طرح ها و اظهارنظرهای برآمده از این مجمع باید به روز، علمی، فنی، قوی، متقن و کارآمدی داشته باشد که تنها راه رسیدن این طرح ها به لایحه، قانون و اجرا این است که با اصول و فنون، قانونمندانه و در بستر انقلاب تنظیم شده باشد. و از همه مهمتر اینکه طرح ها باید از یک بنیان دینی و فکری و سیاسی که تابع مبانی نظری امامین انقلاب باشد تبعیت کند.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد

در پایان این نشست احکام دبیر مجمع مشورتی نظام مسائل شهرستان و نماینده ی معین استان در شهرستان های شرق و جنوب فارس به آقایان علی اصغر قمری پور و حاج آقا عباسپور اهداء شد.

استان فارس از لحاظ مشکلات باید بعنوان استان کمتر برخوردار مورد توجه دولت و مجلس قرار گیرد

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار