خبرهای داغ:
مسئول بسیج اصناف با بیان اینکه بسیج می‌تواند حرف فعالان اقتصادی را کامل و بدون لکنت به مسئولان ارائه کند، گفت: دفاتر بسیج به صورت تخصصی در اقتصاد فعال شده که می‌تواند نویدبخش برای بخش خصوصی باشد.
کد خبر: ۹۳۹۴۲۲۱
|
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، غلامرضا حسن‌پور در آئین افتتاح  دفتر بسیج تجار و فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی فارس، با بیان اینکه دولت تعامل خوبی با بخش خصوصی دارد، اظهار داشت: در 29 اتاق بازرگانی بسیج راه‌اندازی شده اکنون نیز در این دفتر در استان فارس راه‌اندازی شده و امیدواریم که این برنامه در استان‌های دیگر ادامه پیدا کند. 

وی گفت: افتتاح دفتر بسیج تجار در اتاق‌های بازرگانی بستر مناسبی برای تعامل و همکاری بیشتر میان فعالان اقتصادی و بسیج که منجر به تقویت تولید و صادرات می‌شود چراکه امروز برای حل مشکلات کشور چاره‌ای جز جهش تولید، جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت مردم نیست. 

حسن‌پور با بیان اینکه بسیج می‌تواند حرف فعالان اقتصادی را کامل و بدون لکنت به مسئولان ارائه کند، افزود: دفاتر بسیج به صورت تخصصی در اقتصاد فعال شده که می‌تواند نویدبخش برای بخش خصوصی باشد و هر جا مسئولان کمک نکنند بسیج می‌تواند از ظرفیت خود برای رفع موانع استفاده و کمک کند. 

مسئول بسیج اصناف با بیان اینکه برخی تنگ‌نظری‌ها در گذشته سبب بی‌مهری به تجار و تجارت شده است، بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای میان بسیج و دولت برای نظارت بر بازار از مبدا تا مصرف منعقد شده که بسیج می‌تواند از این ظرفیت برای کمک به تجار استفاده کند. 

وی با بیان اینکه برای جهش تولید باید یک انقلاب اساسی شکل گیرد و سیاست‌ها براساس صادرات‌محوری باشد، عنوان کرد: اصلاح قانون مالیات، راه‌اندازی مجدد کارخانه‌ها و تقویت پول ملی می‌تواند وضعیت اقتصادی و معیشتی را بهبود بخشد که در بسیج اصناف این موارد را پیگیری می‌کنیم. 

پشتیبانی از تولید انتظار بخش خصوصی از بسیج 

جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی استان فارس نیز در این برنامه گفت: فعالان اقتصادی در خط مقدم مبارزه قرار دارند اما علاوه بر مشکلات خارجی و تحریم باید با موانع داخلی نیز مبارزه کنند چراکه موانع داخلی به مراتب سخت‌تر از مشکلات خارجی است. 

وی با اشاره به برخی از مشکلات فعالان اقتصادی خواستار اصلاح نظام بانکی براساس فرمایش مقام معظم رهبری شد و افزود: امروز باید راهکارهای عملیاتی برای جهش تولید و صادرات عنوان کرد و دیگر زمان شعار دادن نیست. 

رازقی با بیان اینکه تولید و صادرات نبض حیات کشور است، بیان کرد: انتظار ما از بسیج این است که از تولیدکنندگان و صادرکنندگان واقعی هم در مقابل فشارهای خارجی و هم موانع و مشکلات داخلی پشتیبانی کند. 

رئیس اتاق بازرگانی استان فارس با بیان اینکه اقتصاد پاشنه آشیل کشور است، عنوان کرد: بهبود شرایط زندگی و معیشت مردم امروز نیازمند همراهی دولت و بخش خصوصی است و همه باید تلاش کنند تا اصلاح اقتصادی انجام شود چراکه این امر منجر به حفظ انقلاب می‌شود. 

همچنین در ادامه این مراسم مهدی دوکوهکی مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه فجر استان فارس به نقش اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در اقتصاد اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت تمام اقشار بسیج برای تقویت و بهبود اقتصاد استان استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه بسیج در راستای تحقق شعار سال می‌خواهد به کمک بخش تولید بیاید، افزود: افتتاح دفتر بسیج اتاق بازرگانی استان امروز با همین هدف شکل گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها