مسئول سازمان بسیج رسانه استان فارس مهم‌ترین انتظار مقام معظم رهبری از جوانان و دانشجویان را صاحب تحلیل بودن دانست و گفت: دانشجویان شعار‌های انقلاب را از مسئولان مطالبه کنند.
کد خبر: ۹۳۹۸۱۰۹
|
۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس به نقل از روابط عمومی بسیج رسانه استان فارس هادی رضایی در جمع دانشجویان دانشکده علوم قرآنی که به مناسبت روز دانشجو برگزار شد اظهار داشت: اگر دانشجویان صاحب تحلیل شوند در مقاطع مهم تاریخی تصمیم‌هایی می‌گیرند که در مقابل قضاوت آیندگان سرافراز و روسپید باشند و شرمنده تصمیم خود نباشند.

وی دانشجو را محور اصلی جریان‌سازی اجتماعی برای همه آحاد مردم خواند و گفت: دانشجو با جریان‌سازی موثر جریان‌های سیاسی را در کنش مطالبه واقعی مردم قرار می‌دهد.

رضایی با بیان اینکه اگر دانشجو صاحب تحلیل باشد بازیچه جریان‌های سیاسی قرار نخواهد گرفت تاکید کرد: دانشجو با هوشمندی، تحلیل جامع و بصیرت در مسیری قدم بر می‌دارد که نتیجه آن اعتلای نظام و کشور خواهد بود.

مسئول سازمان بسیج رسانه فارس افزود: به تعبیر شهید بهشتی دانشجو موذن جامعه است و اگر موذن خواب بماند نماز امت قضا می‌شود، این موضوع را دانشجویان در 16 آذر  به خوبی با خون خود تفسیر کرده و استعمار ستیزی جوانان ایرانی را به نمایش گذاشته و زمینه انقلاب اسلامی مردم در سال 57 به رهبری امام راحل(ره) را فراهم کردند.

رضایی همچنین با تاکید بر اینکه امروز مرگ جریان دانشجو زمانی اتفاق می‌افتد که صاحب تحلیل نباشد و در تحلیل دیگران قرار بگیرد گفت: دانشجوی امروز باید با حضور در صحنه و میدان‌داری آن آرمان‌ها و آن ارزش‌های انقلاب را محافظت و حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجو باید نسبت به تمام رویدادهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جریان‌ساز و پیشگام باشد و با اتکا به بیانیه گام دوم انقلاب مطالبه‌گری خود را به نمایش بگذارد.

رضایی همچنین  با بیان اینکه شعارهای مردم در انقلاب اسلامی باید از مسئولان امروز به طور جدی مطالبه شود تاکید کرد: مقام معظم رهبری برای دانشجویان در عرصه‌های علمی، معنویت و اخلاق، مبارزه با فساد و کمک به توزیع عادلانه ثروت، سبک زندگی، توجه به علوم انسانی اسلامی و کمک به احیای اقتصاد اسلامی مأموریت ویژه تعریف کرده‌اند که توجه به این مأموریت‌ها به اعتلای آرمان‌های انقلاب و کشور منتج می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها