کتاب «دیدار پس از غروب» به قلم منصوره قنادیان محصول انتشارات روایت فتح به چاپ هفتم رسید.
کد خبر: ۹۴۳۹۴۷۷
|
۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۶

به گزارش خبرگزاری بسیج، کتاب «دیدار پس از غروب» به قلم منصوره قنادیان روایت زندگی شهید مهدی نوروزی توسط مریم عظیمی همسر شهید به چاپ هفتم رسید.

 

کتاب «دیدار پس از غروب» زندگینامه و خاطرات شهید مدافع حرم شهید مهدی نوروزی از بیان همسر، دوستان و هم‌رزمان شهید است. شهید که فقط چند ماه از به دنیا آمدن فرزندش می‌گذشت ولی دفاع از حریم اهل‌بیت و شوق شهادت او را به سوریه کشاند و به آرزویش رساند. تمامی این خاطرات به قلم منصوره قنادیان در این مجموعه به تحریر درآمده است.

 

عنوان کتاب «دیدار پس از غروب» به دیداری که همسر شهید ۴ ماه بعد از شهادت همسرش، با مقام معظم رهبری داشته، اشاره می‌کند. زندگی زناشویی که به غروب رسیده است با دیدار مقام معظم رهبری نور امید و زندگی تازه‌ای در دل مریم همسر مهدی نوروزی به وجود می‌آورد.

 

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «صبح، سر صبحانه اشک در چشم‌هایش جمع شد و گفت: هیچ‌وقت فکر نمی‌کردم زنم مانع کربلا رفتنم به شه. روی کربلا حساس بود. خوب بلد بود چطور با من حرف بزند. گفتم: برو، برو من نمی خوام مانعت بشم. از ته دل راضی‌ام بری. ولی بدون که دلم برات تنگ می شه. بعد هم به شش‌ماهه امام حسین (ع) قسمش دادم که برود. لحنش عوض شد. دستم را گرفت و گفت: برگردم، جبران می‌کنم، کم‌کاری هام رو توی این چند وقته بنویس، برگشتم جبران می‌کنم. نمی‌توانستم ناراحتی‌اش را ببینم. دلش زودتر از خودش رفته بود.»

ارسال نظرات
آخرین اخبار