همدان-مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه یکی از معجزات بزرگ پیامبر ما کتاب قرآن است، گفت: کتاب قرآن کتاب تربیتی است.
کد خبر: ۹۴۴۰۴۱۱
|
۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، حجت‌الاسلام حسین علیی در آئین افتتاح دارالقرآن تبیان که به همت معاونت فرهنگی خانواده پاسداران استان همدان در کانون بسیج همدان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از صفات قرآن تبیان به معنی تبیین کننده است.

وی با بیان اینکه تبیین کننده به معنی تربیت کننده است، گفت: ما اگر فعالیت همه انبیاء را در نظر بگیریم همه آمده‌اند که بشریت را از سرگردانی به راه راست هدایت کنند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با اشاره به اینکه ما اگر بخواهیم کاری را به خود خدا نسبت بدهیم کار تربیتی است، عنوان کرد: خداوند متعال بشریت را از طریق انبیاء تربیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه مقوله تربیت یک مقوله عام است که در علم کلام به هدایت عامه معروف است، ابراز کرد: جهان با همه کائنات و ابزارش آمده است تا بشریت را هدایت کند و هدایتگر اصلی خداوند متعال با استفاده از ظرفیت انبیاء و معجزاتشان است.

علیی با بیان اینکه یکی از معجزات بزرگ پیامبر ما کتاب قرآن است، تصریح کرد: کتاب قرآن کتاب تربیتی است.

وی با بیان اینکه اگر از موضع تربیت به هدایت عامه نگاه کنیم اولین معجزه را می‌توانیم معجزه تربیت عنوان کنیم، ادامه داد: اگر از ما بپرسند بزرگترین معجزه پیامبر(ص) چیست باید قبل از قرآن تربیت را عنوان کنیم و قرآن دومین معجزه پیامبر است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با تاکید بر اینکه مقوله تربیت برای تمام زمان‌ها و تا روز قیامت تربیت کننده باشد، بیان کرد: کتاب قرآن به عنوان معجزه جاوید پیامبر (ص) تا قیامت ادامه دهنده کار تربیتی وی است.

وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در ایام طفولیت بر اساس مشیت الهی برای تربیت در خانه پیامبر(ص) قرار می‌گیرند، گفت: بزرگترین معجزه پیامبر تربیت علی (ع) و حضرت زهرا (س) است.

علیی با تأکید بر اینکه هدف از خلقت تربیت و هدایت عامه است، با اشاره به سوره‌های قرآن بیان کرد: قرآن با مطرح کردن قصص پیامبران می‌خواهد بگوید پیامبران برای هدایت بشر آمده‌اند.

وی مطرح کرد: قرآن از داستان حضرت یوسف(ع) به عنوان احسن القصص، داستان حضرت نوح(ع) را به عنوان مقاومت در امر تبلیغ، حضرت یوسف(ع) را به عنوان مقابله در مقابل خواسته‌ها معرفی کرده است که همه از مقوله‌های تربیتی هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان قرآن داستان و قصه محض بیان نمی‌کند قرآن هر چه می‌گوید عبرت و تربیت است، گفت: در حال حاضر جبهه حق در مقابل ایستاده و استکبار به دنبال گرفتن تربیت قرآنی از خانواده‌ها است که خود و فرزندانمان را تربیت قرآنی نکنیم، مقاومت نکنیم و در مقابل دشمن سازش کنیم و سبک زندگی غربی را جایگزین سبک زندگی قرآنی کند.‍

وی با بیان اینکه خداوند برای مومنین در مقابل کافرین سبیلی قرار نداده است، تأکید کرد: در مقابل این اقدامات دشمن جهاد کبیر داشته باشیم و از کافرین اطاعت نکنیم؛ خداوند دیپلماسی را اجازه داده است اما سلطه را نمی‌پذیرد .

علیی با تأکید بر اینکه قرآن برای ما عزت تعریف کرده و عزت برای ما در عمل به قرآن است، عنوان کرد: تربیت فرزند قرآنی برای والدین عزت است.

وی با بیان اینکه ناهنجاری‌های اجتماعی باعث سرافکندگی والدین است، گفت: باید فرزندانمان را قرآنی تربیت کنیم و با قرآن آمیخته کنیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با اشاره به اینکه خانواده‌ها در هفته یک جلسه قرآنی داشته باشند، ابراز کرد: این کار باعث مأنوس شدن فرزندان با قرآن است چرا که پذیرش تربیت در طفولیت بیشتر است.

وی با بیان اینکه در این دنیا تنها راه نجات ما تمسک به قرآن است، خاطرنشان کرد: امیدوارم در گام دوم بتوانیم با عمل به قرآن جامعه اسلامی و تمدن اسلامی را به وجود بیاوریم و بستر را برای ظهور فراهم کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها