همزمان با ایام شهادت شهید مصطفی چمران و روز بسیج اساتید، همایش تجلیل از خادمان راهیان نور خراسان رضوی با حضور معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) و خادمان راهیان نور برگزار شد
کد خبر: ۹۴۴۰۵۲۴
|
۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج استان خراسان رضوی، درهمایش تجلیل از خادمان راهیان نورخراسان رضوی، سردار افراسیابی، معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران و روز بسیج اساتید گفت: خادمان شهدا کسانی هستند که بسیار زحمت می کشند. آن ها صبور هستند و مشکلات را تحمل می کنند.

سردار افراسیابی ادامه داد: امام رضا علیه السلام چند توصیه مهم برای کسانی که در مسیر مستقیم و صراط حق حرکت می کنند دارند. یکی از آن توصیه ها این است که مومن کسی است که از بدنش زیاد کار می کشد. آنقدر کار می کشد که بدنش خسته می شود. لذا در همین راهیان نور می توانستیم این توصیه ایشان را در خادمین شهدا ببینیم. خادمان شهدا تا دیرهنگام مشغول استقبال از زائرین بودند و سپس مشغول استقرار آن ها و خادمین و همه ی کسانی که در زمینه راهیان نور دست اندرکار بودند، زحمات فراوانی کشیدند. 

وی با اشاره به سرلوحه کارهای فرهنگی از نگاه مقام معظم رهبری گفت : اولین مطلب از دید ایشان، قضیه راهیان نور است. دومین مورد نیز سرکشی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان به خصوص خانواده شهدای مدافع حرم است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا علیه السلام افزود، بدانید که راهیان نور یکی از مسائلی است که مقام معظم رهبری به آن توجه دارد. نگاه ایشان به آن سمت است. سربازان انقلاب اسلامی باید بتوانند تشخیص بدهند که امام شان به کدام سمت نگاه می کنند و افق دید ایشان کجاست. گاهی رهبر معظم انقلاب سخن می گویند، اما باز هم عده ای توجه ندارند. حتی دستور می دهند و امر می کنند اما بعضی هنوز هم خواب هستند. ولی کسانی هستند که در راهیان نور فعالیت می کنند و خدمت می کنند. این ها کسانی هستند که نگاه مقام معظم رهبری را هم می ببینند.

سردار افراسیابی اظهار داشت: خادمی در راهیان نور مدال افتخاری است بر سینه من و شما و ما در این مسیر توفیق داریم که خدمت کنیم. حرف من با خادمان راهیان نور این است که در این مسیری که قدم گذاشته اید بدانید که مورد عنایت خدا هستید. مورد لطف شهدا و در صراط مستقیم هستید. شما در مسیری حرکت می کنید که امام جامعه و رهبرمان به آن توجه دارند.

وی با اشاره به شروع مجدد فعالیت کاروان های راهیان نور، از مسئولان و دست اندرکاران راهیان نور ۱۴۰۱ قدردانی کرد و گفت: بعد از دو سال تعطیلی، با تلاش این افراد، امسال عاشقان شهدا و راهیان نور به خواسته خود رسیدند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام رضا (ع) در انتها ضمن تشکر از همه مدیران اردویی و گردشگری سپاه امام رضا علیه السلام و خادمان راهیان نور و خادمین شهدا گفت: این توفیقی است که نصیب من و شما شده. در این جنگ و هجوم و ناتو فرهنگی که بر جامعه ما مسلط شده است، این توفیق است که ما در راه راهیان نور قرار می گیریم و در کنار شهدا هستیم و ترویج دهنده راه شهدا می شویم.

ارسال نظرات
آخرین اخبار