فرمانده سپاه جهرم جابری علت نامگذاری ششم تا دوازدهم تیرماه در تقویم انقلاب اسلامی به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی را تبیین کرد.
کد خبر: ۹۴۴۱۳۱۹
|
۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۸

سرهنگ غلامعلی احمدی جابری، فرمانده سپاه جهرم، در گفتگو با خبرنگار بسیج، علت نامگذاری ششم تا دوازدهم تیرماه را در تقویم انقلاب اسلامی به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی، تبیین کرد. 

سرهنگ احمدی جابری با تاکید بر اهمیت بیان جنایات متعدد آمریکا در طول سال‌های متمادی بر علیه ملت بزرگ ایران، بیان داشت:  ۶ تیر ۱۳۶۰ سوء قصد و ترور نافرجام به جان رهبر معظم انقلاب توسط گروه تروریستی فرقان که از آبادی آمریکای جنایتکار هستند اتفاق افتاد.  

وی افزود: ۷ تیر ۱۳۶۰ بمب گذاری و انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی توسط منافقین یکی دیگر از حوادث پرتلاطم این هفته بود که آیت الله شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش را به خاک و خون کشیدند.  

فرمانده سپاه جهرم یکی دیگر از حوادث هفته حقوق بشر آمریکایی را بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام و مورد حمایت واشنگتن در هفتم تیر ماه سال ۶۰ بیان داشت.  

سرهنگ احمدی جابری ۸ تیر ۱۳۶۰ ترور محمود کچویی رئیس زندان اوین توسط منافقین، ۱۱ تیر ۱۳۶۰ ترور شهید آیت الله صدوقی امام جمعه یزد توسط منافقین، و ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ شلیک موشک به هواپیمای ایرباس ایران توسط ناو آمریکایی و شهادت ۲۹۰ مسافر و خدمه آن را از نمونه‌های دیگری از جنایات پر تعدد آمریکایی بر علیه ملت ایران ذکر نمود.  

وی ضمن اهمیت تبیین این جنایات و برشمردن حوادث تاریخ انقلاب و دست داشتن آمریکائی‌ها در این جنایات، تاکید نمود: وظیفه ما در جهت تبیین این مسایل برای نسل جوان دشوار است.  

سرهنگ احمدی از حمله‌های گسترده فکری و فرهنگی دشمن در بستر فضای مجازی برای تغییر ارزش‌های جامعه و فکر نوجوانان و جوانان گفت و خاطر نشان کرد: اگر امروز ما جنایات دشمنان را تبیین نکنیم در فضای فکری جوانان ما جای قاتل و مقتول، جای حق و باطل عوض خواهد شد.  

فرمانده سپاه جهرم گفت: از دیگر دشمنی‌های آشکار آمریکا با ملت ایران، وضع تحریم‌های ظالمانه است که امروزه همه شاهد و ناظر آن هستند.

وی از دیگر جنایات آمریکا را، به وجود آوردن شجره خبیثه داعش و گروه‌های سلفی تکفیری برای از بین بردن ملت ایران  ذکر نمود که بحمدلله با درایت رهبری معظم انقلاب و شجاعت شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم، این توطئه نیز از بین رفت.

سرهنگ احمدی جابری در پایان بیان داشت: جهاد تبیین فریضه‌ای است که به امر رهبر معظم انقلاب در تمامی ابعاد باید شکل بگیرد و ضمن مطالبه گری از مسئولین در جهت انجام وظایف قانونی و استیلای حق مردم، نگذاریم مردم را از آینده نظام ناامید کنند چرا که امید است این نظام اسلامی انشاالله به ظهر حضرت حجت (عج) ختم شود.   

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار