مسئول بسیج سازندگی فارس گفت: در بحث‌های مدیریتی الگو‌های زیادی در درون انقلاب اسلامی داریم که یکی از نمونه‌های بارز شهید بهشتی است.
کد خبر: ۹۴۴۱۵۵۳
|
۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، اسماعیل قزل سفلی، مسئول بسیج سازندگی فارس در آئین افتتاحیه نشست تشکیلاتی مسئولین بسیج سازندگی نواحی مقاومت سراسر استان فارس بیان داشت: در بحث های مدیریتی الگوهای زیادی در درون انقلاب اسلامی داریم که یکی از نمونه های بارز شهید بهشتی است سبک زندگی و مدیریتی این شهید بزرگوار، الگوهای زیادی در راستای همگرایی، جذب حداکثری ، حرکت انقلابی و ... دارد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان فارس افزود: این گردهمایی یک نشست تشکیلاتی و کاری برای افزایش هم افزایی، انسجام و هماهنگی همدلی و وحدت قلوب بیشتر بین مسئولین بسیج سازندگی برای خدمت رسانی به ولی نعمتان انقلاب اسلامی است. وی ادامه داد برای انجام ماموریت خدمت رسانی و محرومیت زدایی نیاز است در این سطح به ادبیات مشترک برسیم و چسبندگی تشکیلاتی پیدا کنیم که این نشست در این راستا برنامه ریزی شره است.

وی با بیان اینکه در این نشست در مباحث مختلفی پرداخته خواهد شد که یکی از موارد مربوط به بحث قرارگاه محرومیت زدایی سازندگی بویژه در حوزه مسکن محرومین و جهاد آبرسانی به روستاها است، ادامه داد: در قرارگاه اقتصاد مقاومتی آموزشی هایی در حوزه پرداخت تسهیلات، ایجاد دهکده های اقتصاد مقاومتی و راه اندازی پنل های خورشیدی مطرح خواهد شد.

وی ادامه داد: در مباحث قرارگاه عملیات جهادی نیز به مسائلی اردوهای تابستانه، قرارگاههای موضوعی، نهادی و پهنه ای و همچنین به ساماندهی، حمایت و هدایت گروه های جهادی پرداخته خواهد شد و همچنین قرارگاه خدمت رسانی یا نهضت مواسات، همدلی و خدمت مومنانه و قرارگاه فرهنگی و رسانه از دیگر مباحث این دوره آموزشی است.

جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سپاه فجر استان فارس با اشاره به مهمترین اولویت های بسیج سازندگی در سال ۱۴۰۱ گفت: در سال جاری برنامه ها مبتنی بر اقدام قرارگاهی است و اقدامات با محوریت قرارگاههای پنج گانه باشد. چرا که معتقدیم کار قرارگاهی باعث هدفمند شدن برنامه ها و کاهش اقدام جزیره ای و افزایش بهره وری و اجرای منسجم برنامه ها خواهد شد.

قزل سفلی با بیان اینکه مردم مالک اصلی انقلابند؛ اظهار داشت: بسیج سازندگی خودش را به مردم و مسائل مردم نزدیک کنند نه آنکه مردم برای پیگیری مسائل شان به ما متوسل شوند و این مهم یک اصل راهبردی در الگوی حرکتی بسیج سازندگی است. وی افزود؛ مطمئنا حضور در بین مردم باعث موفقیت و افزایش قدرت مدیریتی و اشرافیت نسبت به مسائل و در نتیجه باعث ارائه راهکار، برنامه ریزی و رفع مشکلات می گردد.

 وی گفت: سال گذشته یک سیاست هایی در سازمان بسیج سازندگی داشتیم و اولویت هایی تعریف شد و خوشحالیم که توانسته ایم به بسیاری از این اهداف را با همکاری جهادگران عزیز محقق گردانیم که یکی از مهمترین آن مربوط به برنامه جامع محرومیت زدایی مردم پایه در حوزه عمرانی بود که بویژه در مسائل آب روستایی و مسکن ولی نعمتان انقلاب به خوبی عملیاتی شده است.

به گزارش بسیج، در این نشست "دو روزه" مباحث تشکیلاتی در قالب پنج قرارگاه برگزار شد قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی در مباحث جهاد آبرسانی، احداث مسکن و... ، قرارگاه اقتصاد مقاومتی در موضوعات تسهیلات اشتغالزایی؛ پنل های خورشیدی، امنیت غذایی و...، قرارگاه عملیات جهادی با پرداختن به قرارگاههای موضوعی مساله محور، نهادی، پهنه ای، اردوهای تابستان و..، قرارگاه خدمات رسانی و نهضت خدمت مومنانه و قرارگاه فرهنگی و رسانه با موضوع انعکاس فعالیت های جهادی در رسانه ها و مباحث توانمندسازی و برنامه های سال ۱۴۰۱مورد بحث بررسی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار