همدان-نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مقرر شده است در حوزه آبرسانی ۶۰کیلومتر از ۳۶۰کیلومتر پروژه شبکه آبرسانی ملایر بازسازی شود، گفت: امسال ۶۰ کیلومتر خطوط فرسوده شبکه آبرسانی اصلاح می‌شود.
کد خبر: ۹۴۴۲۰۶۲
|
۱۰ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۲

به گزارش خبرگزاری بسیج، هادی بیگی نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده در مینی پتروپالایشگاه‌ها بین ۵ تا ۱۰ هزار بشکه در طول روز نفت به فرآورده‌های پتروشیمی تبدیل می‌شود، از سوی دیگر این پروژه‌ها آب زیادی مصرف نمی‌کنند و آلودگی زیادی هم ندارند.

وی به اشتغالزایی بیش از ۱۵۰ نفر به طور مستقیم در مینی پتروپالایشگاه‌ها اشاره و اظهارکرد: در صدد هستیم این پروژه‌های راهبردی را در سطح کشور راه‌اندازی کنیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تبدیل محصولات پتروشیمی به محصولات دیگر خاطرنشان‌ کرد: ایران بزرگ‌ترین تولید کننده متانول است و می‌تواند این محصول ارزشمند را به سایر محصولات ارزشمند دیگر تبدیل کند و اگر این موضوع محقق شود در سطح کلان ارزآوری فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه در سطح کشور ۲۷ میلیون تن فرآورده سنگین نفتی تولید می‌شود، تصریح کرد: باید به جایی برسیم که ثروت موجود در کشور را تبدیل به پول کنیم.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه متاسفانه تاکنون برای زنجیره ارزش نفت هیچ اقدام عملیاتی صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: باید نگاه پتروشیمیایی به نفت شکل بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز کشور به برنامه‌ریزی برای اثرگذاری نمایندگان مجلس در سطح کشور نیازمند است، گفت: این امر زمانی محقق می‌شود که مردم مطالباتی در حد نمایندگی مجلس، از ما داشته باشند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه معمولاً مردم مسائلی چون گازرسانی، برق‌رسانی، آبرسانی، آسفالت جاده‌ها، اشتغالزایی و ارائه خدمات عمرانی را از نمایندگان خود در مجلس انتظار دارند، افزود: ادارات نیز برای کمک و مساعدت گرفتن از نمایندگان در همین راستا اقدام می کنند، در صورتی که وظیفه اصلی ما نظارت و قانونگذاری است.

وی با تاکید بر اینکه باید مدل حکمرانی قسمت‌های مختلف کشور تغییر کند، افزود: نحوه اجرای مسائل بهداشتی و درمانی، مدل خدمات‌رسانی به جامعه پزشکی، مدل مدیریت خدمات‌رسانی در بخش کشاورزی، صنعت، معدن و غیره همگی باید دچار تغییر و تحول شود.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه در طول دو سال حضور خود در مجلس تلاش کردم که در حوزه خدمات‌رسانی به شهرستان ملایر و همچنین در بحث نظارتی و قانونگذاری وظایف خود را جلو ببرم، افزود: بنده در اکثریت جلسات مجلس حضور فعال داشتم و جلسات متعددی با وزارتخانه‌ها، گروه‌ها و فراکسیون‌های مختلف برگزار کردیم.

وی با اشاره به اینکه در رای‌گیری یک هزار و۸۵۱ طرح مشارکت داشتم، ۴۴ تذکر به مسئولان از طرف بنده داده شد و ۲۲ سوال از وزرای مختلف از طرف من مطرح شد، افزود: امضای ۱۰۰ سوال، حضور فعال در تمامی رای‌گیری‌های مجلس، چهار مورد ماده ۲۳۴ و شرکت در ۴۱ طرح مطرح شده از سوی سایر نمایندگان و بررسی و مطالعه آنها در کارنامه بنده وجود دارد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در مجلس یازدهم بحث رفع مشکلات معیشتی مردم در رأس امور قرار داشته و دارد، افزود: از سوی دیگر مبحث انرژی هسته‌ای و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها یکی از مواردی بود که به آن پرداختیم.

وی افزود: قانون مالیات بر خانه‌های خالی، ثبت قانون جهش دانش بنیان در مجلس یازدهم، پرداختن جدی به مسائل فرهنگی و حوزه خانواده و بانوان و مباحث حوزه سیاست خارجی نیز در دستور کار مجلس یازدهم بوده است.

بیگی نژاد با بیان اینکه بحث آبرسانی از سد کلان به نتیجه رسید و بازدیدهای میدانی مربوط به کمیسیون انرژی از پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌های برق، میادین نفتی و گازی و شرکت های پتروشیمی جز عمل کرد بنده طی این دو سال محسوب می‌شود، گفت: همچنین بنده مسئول تکمیل زنجیره ارزش و ثروت آفرینی در کمیسیون انرژی مجلس هستم.

وی به اقدامات راهبردی انجام شده در حوزه خدمات‌رسانی به شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: طبق برآوردهای انجام شده سال گذشته بهترین سالم عملکردی و کاری در حوزه مدیریت برق محسوب می‌شود چراکه در این زمینه اقدامات راهبردی فراوانی در ملایر رقم خورد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به تعویض ۱۲۲ کیلومتر سیم فرسوده به کابل‌های خودنگهدار در ۵ شهر و ۴۵ روستا، جابجایی ۵۰۲ تیر چراغ برق در ۵۸ روستا، اصلاح و تعویض ۱۳ پُست برق و جذب اعتباری افزون بر ۳۴ میلیارد تومان با پیگیری‌های انجام شده از سوی وی از مجلس شورای اسلامی به منظور رفع کمبودها و مشکلات توزیع برق ملایر اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در بحث آبفا، اقدامات مهم و زیربنایی رقم خورد، افزود: آبرسانی از سد کلان، تکمیل پروژه بزرگ فاضلاب ملایر، اخذ چند ردیف ملی در حوزه آبرسانی روستایی شامل مجتمع‌ها آبرسانی در سد کلان، کریم آباد، ینگه کند، انوج، مهرآباد و جذب ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای تحقق ۲۱ پروژه آبرسانی در ملایر از دیگر اقدامات انجام شده به شمار می‌‌رود.

بیگی نژاد با تاکید بر اینکه انتقال پساب فاضلاب به بخش صنعت برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: در بحث نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی ملایر متاسفانه هنوز سرمایه‌گذاری پیدا نشده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده است در حوزه آبرسانی ۶۰ کیلومتر از ۳۶۰ کیلومتر پروژه شبکه آبرسانی ملایر بازسازی شود، افزود: امسال ۶۰ کیلومتر خطوط فرسوده شبکه آبرسانی اصلاح می‌شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی به اقدامات صورت گرفته در بحث حوزه بهداشت و درمان در بعد کمی و کیفی اشاره و خاطرنشان کرد: ردیف بودجه دانشکده پرستاری سال گذشته مستقل شد و امسال چند رشته جدید در این مرکز آموزش عالی تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه داشتن یک بیمارستان آموزشی و احداث یک دانشکده پزشکی در شهر ملایر در دستور کار ما قرار دارد، افزود: رقم‌خوردن این دو مسئله باعث رفت و آمد پزشکان متخصص و فوق تخصص به این شهرستان می شود.

بیگی‌نژاد به تکمیل اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) و در حال تکمیل بودن اورژانس بیمارستان مهر و جذب پنج میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات دانشکده پرستاری اشاره کرد و گفت: توسعه معدن سرمک در دستور کار ما قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۰ نفر در این معدن مشغول فعالیت هستند، افزود: تجهیزات خط باطری سازی معدن سرمک خریداری شده و پیگیر مجوز آن هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید زنجیره فولاد سازی را تا بخش قطعه‌سازی در معدن سرمک پیش ببریم، چشم انداز خوبی را برای این حوزه پیش بینی کرد و افزود: در کارخانه کیان نیز فاز جدید به نتیجه رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه از کارخانه‌هایی که در زمینه اشتغالزایی و توسعه خط تولید خود فعالیت می‌کنند به طور کامل حمایت می‌کنیم، گفت: از ۱۹ واحد تولیدی بازدید میدانی داشتیم و مشکلات آنها تا حدودی رفع شد، همچنین ملایر یکی از شهرستان‌های جامعه هدف بنیاد برکت است و در این زمینه ۱۰ روستا به منظور ایجاد پروژه‌های اشتغالزایی انتخاب شده‌اند.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه در حوزه آموزش عالی نیز اقدامات راهبردی صورت گرفت، به خریداری 2 میلیارد تومان تجهیزات و اخذ قول مساعد برای تأمین تجهیزات دیگر به ارزش 3 میلیارد تومان در این زمینه اشاره کرد و گفت: تعمیر سینما فرهنگیان مراحل پایانی خود را سپری می‌کند همچنین تعمیر اردوگاه فجر در اولویت برنامه‌های ما قرار دارد.

وی به اخذ حدود 4 میلیارد تومان اعتبار در سال گذشته برای تجهیز دانشگاه ملایر اشاره کرد و گفت: ردیف دانشگاه فنی مهندسی نیز ملی شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه بانوان، یک کارگروه تخصصی در دفتر ارتباطات مردمی ما شکل گرفته است و کارگاه‌های آموزشی به منظور اشتغالزایی ویژه بانوان بدسرپرست و بی‌سرپرست به طور مرتب برگزار می‌شود، افزود: 2 میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات برای این کارگاه‌ها خریداری کردیم.

وی با بیان اینکه در بحث محرومیت‌زدایی در سطح شهرستان ۳۵ گروه جهادی را راه‌اندازی کردیم و مساعدت‌های معیشتی و مالی از آنها داشتیم، خاطرنشان کرد: در همین زمینه ۹۰۰ فقره تسهیلات به نیازمندان اعطا شد و ۱۰۰ واحد مسکونی با همکاری بنیاد علوی و کمیته امداد برای نیازمندان احداث شد.

بیگی نژاد به مساعدت مالی انجام شده به ۳۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی اشاره و تاکید کرد: تعریض، اصلاح و بازسازی راه ملایر به سمت اسلامشهر آق گل یکی از اولویت‌های ما در حوزه راه و شهرسازی است و در این زمینه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۹۹ تا سال ۱۴۰۰، 4 هزار۶۵۰ نفر مراجعه کننده به دفتر داشتیم و در سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱، 4 هزار و۷۳۰ نفر از شهروندان در شهر و روستا به دفتر مراجعه کردند، افزود: طی دو سال اخیر ۲۳۲ بازدید میدانی و ۵۶۰ جلسه و نشست تخصصی با مسئولان کشوری با حضور بنده برگزار شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به دعوت از هلدینگ‌های مختلف برای بازدید و سرمایه‌گذاری در ملایر اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه «خوشه صنعتی پوشاک ازندریان» یکی از اولویت‌های کاری ما است و در این زمینه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه‌های مهم ملایر به علت نبود مدیریت قوی، در جا می‌زند و هیچ رشدی ندارد، خاطرنشان کرد: در بحث روستاها کارگروه تخصصی در دفتر ما شکل گرفته و تلاش شده برای هر روستا شناسنامه تخصصی شامل ظرفیت و پتانسیل‌ها، مشکلات و کمبودها، جمعیت ها و سایر مسائل مربوطه تشکیل شود.

بیگی نژاد با بیان اینکه سال گذشته برای بازنگری طرح هادی ۱۷ روستا اعتبار اخذ کردیم، افزود: همچنین پنج پروژه سالن‌های ورزشی پیگیری شد که چهار مورد از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲۵ روستای پر جمعیت ملایر شناسایی و مقرر شده علاوه بر اقدامات خدمات‌رسانی از سوی دستگاه‌های اجرایی، شخصا برای رفع مشکلات برق، آب و حوزه راه و جاده و طرح هادی آنها اعتبارات لازم را اخذ کنم، همچنین در کنار این اقدامات خدماتی، اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی، پرداختن به مسائل بانوان و محرومیت‌زدایی در این ۲۵ روستا در دستور کار ما قرار دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار