پس از سه سال وقفه در اعزام کاروان‌های زیارتی به کشور عراق به دلیل شیوع ویروس کرونا، شب گذشته اولین کاروان خوزستان به کربلا معلی اعزام شد.
کد خبر: ۹۴۴۲۲۰۴
|
۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، بعد از گذشت سه سال از وقفه در اعزام کاروان‌های زیارتی به کشور عراق به دلیل شیوع ویروس کرونا، شب گذشته اولین کاروان عتبات عالیات استان خوزستان از طریق مرز بین المللی شلمچه راهی کربلای معلی شد.

این کاروان در ساعت ۳:۴۵ بامداد شنبه اعزام شد.

ماه گذشته وزیر کشور عراق در سفر به ایران از بازگشایی مرزهای زمینی و امکان ورود روزانه دو هزار زائر به عراق بدون ویزا از طریق مرزهای زمینی خبر داد.

همچنین در روزهای اخیر ولی الله حیاتی معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان اعلام کرد: بر اساس توافق صورت گرفته میان کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق تردد زائران بدون روادید از مرزهای شلمچه و مهران امکان‌پذیر شده است.

اعزام اولین کاروان زمینی خوزستان به عتبات عالیات

وی با تاکید بر ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح، اضافه کرد: عبور بدون روادید فقط در قالب کاروان‌های حج و زیارت انجام می‌شود و از شهروندان تقاضا می‌شود به صورت انفرادی به مرزها مراجعه نکنند.

سهولت در بازگشایی راه کربلا، یک مطالبه عمومی است

امام جمعه اهواز با تاکید بر اینکه باید عزیمت به عتبات عالیات از طریق مرزهای زمینی با سهولت انجام شود، بیان کرد: شهدای عزیز ما خون دادند تا راه کربلا باز شود و مطالبه جدی همه ملت ایران است که عزیمت از مرزهای زمینی برای همه به راحتی انجام شود تا کسانی که توان مالی ندارند نیز بتوانند با در دست گذاشتن مدارک قانونی عازم شوند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تاکید کرد: خطاب بنده به تمامی مسؤولان این است که تا چند روز دیگر روز مهم عرفه را در پیش داریم و تقاضای بنده و همه مردم این است که تلاش شود برای روز عرفه، مرزهای زمینی به صورت انفرادی باز شود، تا همه بتوانند اهل‌بیت عصمت و طهارت را زیارت کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها