همدان-رئیس جمهور گفت: امروز اولویت اصلی کشور تولید است و بنای دولت حمایت از تولید و تولیدکنندگان است.
کد خبر: ۹۴۴۷۷۶۶
|
۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۵

به گزارش خبرگزاری بسیج، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم روستای کردآباد شهرستان کبودرآهنگ با تأکید بر اراده جدی دولت برای رونق تولید در کشور اظهار کرد: امروز اولویت اصلی کشور تولید است و بنای دولت حمایت از تولید و تولیدکنندگان است.

وی گفت: امروز مهم‌ترین راهکار رونق اقتصاد ملی و غلبه بر مشکلات اقتصادی تولید است؛ این یعنی هر کسی در جهت گسترش تولید در کشور تلاش کند، مردم را امیدوار و دشمن را ناامید کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه بدخواهان کشور دوست ندارند، تولید و اقتصاد ملی ما رونق یابد، افزود: امروز مسئولیت همه ما این است که تمام ظرفیت‌های موجود در کشور در حوزه‌های مختلف، از جمله در حوزه منابع انسانی را به سمت تقویت بنگاه‌های تولیدی و افزایش تولید دانش‌بنیان جهت‌دهی کنیم.

آیت الله رئیسی در ادامه ساماندهی نظام مالیاتی کشور را از جمله پیش‌نیازهای تحقق اهداف و اولویت‌های کشور در حوزه اقتصاد دانست و با تاکید بر اعتماد دولت سیزدهم به کسبه و اصناف در حوزه مالیات‌ستانی، گفت: بحث مالیات برای دولت و فعالان اقتصادی یک تکلیف قانونی است اما حتماً در حوزه اظهارات کسبه و تولیدکنندگان برای دولت مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد. چرا که مبنای ما اعتماد به اصناف و کسبه است که سربازان کشور در حوزه اقتصاد به شمار می‌آیند.

وی با تأکید بر اینکه مالیات باید عادلانه باشد، گفت: در عین حال که نظام مالیاتی ما باید چنان بازآرایی شود که فرار مالیاتی به حداقل برسد، باید حرف کسی که به درستی مالیات خود را اظهار می‌کند باید مورد قبول قرار گیرد.

رئیس جمهور در ادامه تأکید کرد: همه مشکلات و مسایل استان همدان را نمی‌توانیم در این سفر رفع کنیم اما اولویت‌ها و مسایل اصلی را پیگیری خواهیم کرد. با اراده شما مردم و حمایت های دولت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی در ادامه حضور خود در روستای کردآباد با خانواده شهدای این روستا دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور همچنین با حضور در تعدادی از واحدهای تولیدی این روستا از نزدیک در جریان مسایل و پیشنهادات تولیدکنندگان قرار گرفت.

بنای دولت حمایت از تولید و تولیدکنندگان است

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار