معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: مسکن ملی دولت در محدوده خود شهر اهواز احداث می‌شود و چناچه مشکلی پیش نیاید متقاضیان خرداد ماه 1402 از واحدهای مسکونی خود استفاده کنند.
کد خبر: ۹۴۴۷۷۹۱
|
۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰

تعدادی شهروندان اهوازی در تماس با خبرگزاری فارس درخواست پیگیری پروژه مسکن ملی دولت را داشته و نگران احداث واحدهای متقاضیان در نقاط حاشیه و خارج از شهر مانند شیرین شهر و شهرک رامین و... بودند.

طولانی شدن پروسه احداث و تحویل مسکن مهر به متقاضیان همچنین انتخاب مناطق با فاصله طولانی از مرکز استان و عدم برخورداری شهرک‌های محل احداث مسکن مهر از خدمات اولیه و زیرساخت‌های شهری، در شهروندان این نگرانی را در مورد مسکن ملی دولت به وجود آورده است که مبادا مسکن ملی دولت نیز به سرنوشت مسکن مهر دچار شود.

محمد حسین پناهی فر معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در اهواز، با اشاره به محل احداث مسکن ملی دولت در مناطق مختلف اهواز، اظهار کرد: مسکن ملی دولت در محدوده خود شهر اهواز و شامل مناطق اکباتان شمالی، فرهنگ شهر ، و سپیدار است و در مرحله بعد قرار شده در مناطق کوی پردیس، کوی مجاهد، زردشت روبروی کیانشهر احداث شود.

وی افزود: در حال حاضر زمینی که برای این منظور در کوی سپیدار در اختیار ما گذاشته شده کامل تکمیل نشده است که بخواهیم برای احداث مسکن ملی سراغ مناطق دیگر برویم.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با بیان اینکه واحدهای مسکن ملی حدوداً 80 متری هستند، گفت: زمین‌های مسکن ملی دولت معمولاً به صورت فروش اقساطی یا اجاره 99 ساله در اختیار متقاضیان گذاشته می‌شود.

پناهی فر با بیان اینکه متقاضیان 400 میلیون تومان تسهیلات دارند و مابقی هزینه ساخت مسکن طی چهار تا پنج قسط پرداخت می‌شود، عنوان کرد: سامانه نهضت ملی مسکن طی شش مرحله برای متقاضیان باز شد تا از این طریق ثبت نام کنند.

وی با اشاره به شرایط استفاده از طرح مسکن ملی دولت، بیان کرد: واجدین شرایط باید متاهل و از زمان سکونت آن‌ها در محل احداث مسکن ملی پنج سال گذشته باشد همچنین از ابتدای انقلاب تا کنون نباید سابقه استفاده از مسکن دولتی داشته باشند.

پناهی فر با تاکید بر اینکه در خرداد ماه 1402 از حدود 500 واحد مسکن ملی دولت بهره‌برداری می‌شود، گفت: تا کنون مسکن ملی در کل استان به بهره‌برداری نرسیده و چناچه مشکلی پیش نیاید پیش‌بینی می‌شود متقاضیان خرداد ماه 1402 از واحدهای مسکونی خود استفاده کنند.

از ابتدای سال 98 طرح مسکن ملی آغاز و مردم منتظر احداث مسکن را در تابستان‌های سال 99 و 1400 را داشتند چرا که دولت وقت با اخذ آورده اولیه از متقاضیان، قول خانه دارکردن مردم را داده بود اما از آن طرح پرهیاهو تولید نهایی مسکن دیده نشد و با 15 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت سیزدهم شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار