مدیر کل حج و زیارت خوزستان گفت: تردد انفرادی از پایانه‌های مرزی استان تا اربعین حسینی محدودیتی ندارد.
کد خبر: ۹۴۴۸۱۷۳
|
۰۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۶

محمدامین یاقوت در گفتگو با خبر ۲۳ شبکه خوزستان گفت: با پیگیری‌های استاندار خوزستان و معاون امنیتی، انتظامی و مرزی استان، پایانه مرزی چذابه بازگشایی شده و به صورت آزمایشی ۲ نفر بدون داشتن روادید به عتبات اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه تردد از این پایانه مرزی به صورت انفرادی تا اربعین حسینی محدودیتی ندارد و برای پس از آن تصمیم گیری خواهد شد، افزود: انتظار داریم زائرانی که قصد تشرف به عتبات عالیات عراق دارند، حتما گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار همراه داشته باشند.

یاقوت تزریق حداقل ۲ دز واکسن کرونا را از دیگر شروط اعزام به عتبات عالیات عنوان کرد و ادامه داد: از زائران خواهشمندیم شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

مدیرکل حج و زیارت خوزستان مهلت پیش ثبت نام راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در سامانه سماح را ۱۷ مردادماه اعلام و اضافه کرد: پس از نهایی شدن پیش ثبت نام، زائران باید مراحل تکمیلی را انجام دهند تا وضعیت بیمه و سایر خدمات نیز مشخص شود.

این مقام مسئول می‌گوید: در ستاد ملی اربعین، تصمیم بر انجام پیش ثبت نام متقاضیان است و از ماه صفر برای اعزام‌های سامانه سماح انجام شود.

به گفته یاقوت؛ زیرساخت‌ها در پایانه‌های مرزی ایران و عراق در حال تکمیل هستند و امیدواریم تا ۲۰ مردادماه امسال، سازمان به تعهد‌های خود عمل کنند تا بتوانیم به زائران اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خدمت‌های شایسته‌ای را ارائه کنیم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار