برنامه‌ عزاداری دهه‌ی اول محرم ، از اول محرم در حسینیه لشکر عملیاتی ۷ ولیعصر (عج) با رعایت تمام ‌پروتکل‌های بهداشتی برای کلیه پایوران و سربازان در حال برگزاری است.
کد خبر: ۹۴۴۸۶۹۰
|
۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۱

همزمان با فرا رسیدن ماه محرم الحرام، حجت الاسلام الیاسی مسئول نمایندگی لشکر عملیاتی ۷ ولیعصر (عج) گفت : بهترین و مطمئن ترین سند برای شناخت فلسفه و اهداف نهضت سید الشهدا(علیه السلام)، فرمایشات خود آن حضرت یا امامان دیگر در این باره است. با بررسی مجموعه خطبه ها، سخنان، نامه ها و وصیت نامه امام حسین (علیه السلام) به اهداف و انگیزه های قیام عاشورا دست خواهیم یافت .

حجت الاسلام الیاسی افزود: اهداف اصلی قیام امام حسین علیه السلام عبارتند از: احیای مظاهر و نشانه های اسلام اصیل و ناب محمدی، اصلاح و بهبود وضع مردم سرزمین های اسلامی، تامین امنیت مردم ستم دیده، فراهم کردن بستری مناسب برای عمل به احکام و واجبات الهی ،امر به معروف ونهی از منکر، عمل به سیره رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) و امیر مومنان (علیه السلام) ، از بین بردن بدعت ها و فرمان برداری ازخدا و ترک اطاعت شیطان و آشکار شدن فساد در زمین و نپذیرفتن زندگی ذلت بار و ننگین دنیا و انتخاب زندگی با سعادت اخروی و ... .

وی خاطر نشان کرد: در اینكه فلسفه واقعی قیام امام حسین علیه السلام چه بوده است نظریات مختلفی ارائه شده است، از جمله این نظرات می توان به تشكیل حكومت اسلامی و امر به معروف و نهی از منكر اشاره كرد، كه آثار آن كمتر از تشكیل حكومت نبوده و در طول تاریخ این آثار تا به امروز به اثبات رسیده است. همچنین همه این نظریات در اینكه هدف اصلی امام حسین علیه السلام اصلاح جامعه بوده مشترك هستند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار