سخنگوی ستاد کرونا خوزستان گفت: ۶۱۰ بیمار مبتلا به کرونا ویروس طی شبانه روز گذشته در استان خوزستان شناسایی شد و 5 بیمار نیز فوت کردند.
کد خبر: ۹۴۴۹۲۶۳
|
۱۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۳

سیدمحمد علوی سخنگوی ستاد کرونا خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شبانه روز گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ نفر به بیمارستان ها، کلینیک‌های تخصصی، مراکز درمانی و اورژانس‌های بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند.

وی با اشاره به دریافت بیش از یک هزار و ۵۰۰ نمونه کرونا از این تعداد مراجعه کننده، گفت: از این تعداد ۶۱۰ بیمار کرونایی جدید شناسایی و ۴۷ نفر از آن‌ها در بیمارستان‌ها بستری شده اند.

علوی خاطرنشان کرد: در این مدت ۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری بودند، جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی ستاد کرونا خوزستان گفت: بیش از ۸۲ درصد جان باختگان افرادی بودند که واکسن تزریق نکرده‌اند یا سالمند و یا دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه شواهد نشان می‌دهند که روند شیوع و ابتلا به کرونا در استان سیر صعودی دارد، اضافه کرد: البته برخی مواقع که تعداد مراجعه کنندگان و مبتلایان کاهش می‌یابد، نباید فریب خورد.

وی ادامه داد: زیرا تعداد زیادی از بیمارانی که بیماری خفیف دارند، به مراکز نمونه مراجعه نمی‌کنند و تعداد آن‌ها در دسترس نیست و براساس نظر پزشک با مصرف دارو‌های ضد تب و... درمان می‌شوند.

علوی روند واکسیناسیون کرونا در خوزستان کُند و نامطلوب خواند و گفت: با وجود تاکید‌های فراوان برای تزریق واکسن و دز یادآور، در روز سه شنبه فقط ۳ هزار و ۲۰۰ نفر برای واکسیناسیون مراجعه کردند که از حد انتظار کمتر است و مطلوب نیست.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه در روز‌های سوگواری امام حسین (ع) قرار داریم عزاداران می‌توانند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، اطلاع از رنگ بندی شهر‌ها و اطمینان از وضعیت واکسیناسیون مراسم‌ امسال را به سوگواری باشکوه حسینی تبدیل کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها