همدان-نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری به همدان و سهم ناچیز شهرستان ملایر از اعتبارات تخصیص یافته گفت: استانداری نسبت به ملایر عدالت را رعایت نکرد.
کد خبر: ۹۴۴۹۴۱۲
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، هادی بیگی نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر ریاست جمهوری به استان همدان و سهم ناچیز شهرستان ملایر از اعتبارات تخصیص یافته اظهار کرد: استانداری نسبت به ملایر عدالت را رعایت نکرد چراکه توقع داشتیم از تخصیص چند هزار میلیارد اعتبار به استان طی این سفر، نصف یا یک سوم آن به ملایر تخصیص یابد.

وی با بیان اینکه دولت استقلال خود از قوه مقننه را طی این سفر حفظ کرد، افزود: یک تیم کارشناسی از چند ماه قبل از این سفر به منظور بازدید و بررسی اطلاعات و پروژه‌ها در استان همدان حضور پیدا کرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی نسبت به مصوبات سفر ریاست جمهوری به همدان ابراز ناراحتی کرد و گفت: چنین تقسیم بندی عادلانه نیست و در تصمیم گیری و اختصاص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان همدان، به شهرستان ملایر ظلم شد.

وی ادامه داد: به دلیل عدم اصرار جمعی برای اخذ اعتبار برخی پروژه‌ها در ملایر، متاسفانه بسیاری از پروژه‌ها از جانب ملایر برای جذب اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان همدان معرفی نشد.

وی از پیگیری تکمیل و اخذ اعتبار برای پروژه‌هایی از جمله تکمیل و تجهیز خوابگاه‌های دانشگاه‌های ملایر، پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان شهرستان و تعریض جاده ملایر به اسلامشهر آق‌گل از محل اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به استان همدان خبر داد.

بیگی‌نژاد با بیان اینکه پروژه‌هایی از جمله تکمیل شبکه فاضلاب شهرستان و تکمیل نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی بصورت جداگانه پیگیری شد، گفت: برای تکمیل شبکه فاضلاب شهرستان، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان از محل ردیف ملی و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافت.

وی با تاکید بر اثر مثبت پیگیری روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی در تخصیص اعتبارات بیشتر، مطرح کرد: با پیگیری رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه ملایر، مبلغ ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز و محوطه‌سازی این دانشکده طی این سفر تخصیص یافت.

بیگی نژاد در بخش دیگری از ایجاد تغییر و تحولاتی در وزراء و استاندارها تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: باید مدل حکمرانی را در بسیاری از حوزه‌ها تغییر دهیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حکمرانی در برخی موارد اجازه بروز استعدادها را نمی‌دهد، اضافه کرد: دلیل اصلی تورم در کشور این است که تولید به میزان نقدینگی رشد نمی‌کند.

وی در بخش دیگری انتصاب یک رئیس بومی و پیگیری برای دانشکده پرستاری ملایر را نخستین گام در راستای ارتقاء این دانشکده دانست و گفت: ارتقاء رشته‌های پیراپزشکی در این دانشکده، یکی دیگر از اقداماتی است که با هدف ایجاد دانشکده علوم پزشکی در حال پیگیری است.

بیگی‌نژاد با تاکید بر اینکه برای ایجاد دانشگاه علوم پزشکی در ملایر باید پله پله پیش رفت و ابتدا زیر ساخت‌های لازم را فراهم کرد، خاطرنشان کرد: در این راستا ایجاد بیمارستان آموزشی نیز در مرحله مکاتبات و پیگیری است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات