رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مطرح کرد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ خوزستان گفت: جهاد دانشگاهی با بهره‌گیری از جوانان در تیم مدیریتی و کارشناسی خود و به کارگیری امکانات توانسته، برخی کمبودهای خدماتی و تولیدی استان را مرتفع سازد.
کد خبر: ۹۴۴۹۴۲۹
|
۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵

حجت الاسلام و المسلمین آیت عادلی‌نژاد در گفت‌وگو با بسیج اظهار کرد: ارائه خدمات پزشکی از اولین نقاط پیوند جهاد دانشگاهی با مردم خوزستان بوده که در سال‌های اخیر با نوسازی و تخصصی کردن این خدمات، جهاد دانشگاهی جایگاه ویژه‌ای در نظام سلامت استان خوزستان کسب کرده است.

وی تصریح کرد: می‌توان گفت ارائه خدمات پزشکی مناسب به ویژه تکمیل فرآیند درمان ناباروری در خوزستان از دستاوردهای مهم جهاد دانشگاهی در استان است. در سال جاری با توجه به ابلاغ قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»، مرکز تحقیقات و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی می‌تواند منشاء خدمات بسیاری باشد.

عادلی‌نژاد ادامه داد: تولید دانش بنیان نیز در سال‌های اخیر از مهم‌ترین محورهای فعالیت جهاد دانشگاهی بوده است. اکنون تولید انبوه مته‌های حفاری، مواد شیمیایی و فیلترهای صنعتی در استان خوزستان مورد توجه جامعه علمی و صنعتی کشور است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی افتخار دارد که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «مولود مبارک انقلاب اسلامی» نامیده شده است، یادآور شد: این عنوان، زمینه‌ساز افزایش انتظار دانشگاهیان و نخبگان کشور از مجموعه جهاد دانشگاهی است. مقام معظم رهبری سال ۱۴۰۱ را با عنوان «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» معرفی فرمودند و جهاد دانشگاهی در زمینه خلق دانش، تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی دارای جایگاه ویژه‌ای است.

عادلی‌نژاد بیان کرد: امروز جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از کانون‌های امید در تبیین آینده علمی کشور توانسته است با ورود به مرزهای دانش روز، بخشی از کارهای زمین مانده و خلاءهای علمی کشور را پوشش دهد.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار