در بازدیدی که معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه از مؤسسه بیت‌الاحزان داشت، مقرر شد که طلاب و روحانیونی که در طرح‌های رحله مشغول به فعالیت هستند، این فعالیت به عنوان سنوات تبلیغی برای آن‌ها در نظر گرفته شده و در شهریه و حقوق هم مساعدت شود.
کد خبر: ۹۴۴۹۶۰۸
|
۱۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، نشست هماهنگی و هم‌افزایی میزبانان طرح ملی «رحله» متعلق به مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در مرکز این مؤسسه برگزار شد.

حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی، مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در این نشست گفت: معاون تبلیغ حوزه‌های علمیه طی روزهای اخیر از مؤسسه بیت‌الاحزان بازدید داشتند و از طرح‌های رحله بازدید کردند و در این راستا قول مساعد دادند که طلاب و روحانیونی که در طرح‌های رحله مشغول به فعالیت هستند، این فعالیت به عنوان سنوات تبلیغی برای آن‌ها در نظر گرفته شده و در شهریه و حقوق هم مساعدت شود.

وی در ادامه بر ضرورت الگوسازی طرح ملی رحله به سایر مناطق تأکید کرد و گفت: نکته‌ای که باید توجه داشت این است که طرح ملی رحله تنها مختص تابستان نباشد و لازم است که قرآن‌آموزان در طرح‌های حضوی در شعب مؤسسه یا طرح‌های تلفنی یا مجازی مؤسسه شرکت کنند تا بتوانند تثبیت و ارتقای حفظ داشته باشند.

شاهسونی با اشاره به فعالیت ۱۴ مدرسه شبانه‌روزی حفظ قرآن و یک حوزه علمیه قرآن‌محور ذیل این مؤسسه گفت: انتظار داریم که قرآن‌آموزان مستعد در طرح ملی برای حضور در این مراکز تشویق شوند.

مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) تصریح کرد: اگر استقبال از طرح ملی رحله و حوزه علمیه قرآن‌محور خوب باشد، در چند نقطه کشور که تقاضای حوزه علمیه قرآنی داریم، این مراکز را راه‌اندازی خواهیم کرد که یکی از آن‌ها روستای محمدآباد استهبان است.

وی همچنین از انجام تلاش‌هایی برای راه‌اندازی حوزه علمیه قرآن‌محور در شهرستان خرامه استان فارس خبر داد و گفت: حوزه علمیه پرند تهران و گناباد طرح‌های رحله را شروع کردند اما هدفگذاری این است که این طرح‌ها به تشکیل حوزه علمیه قرآن‌محور ختم شوند.

ارسال نظرات
آخرین اخبار