سردار کشاورز گفت: معیشت بسیاری از خانواده‌ها از صیادی تأمین می‌شود و در این راستا صید در دریا برای ۷۰۰ نفر از ساکنان مناطق محروم توسط بسیج دریایی فراهم شد.
کد خبر: ۹۴۵۰۷۳۵
|
۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰

سردار یدالله کشاورز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از اقدامات ما تلاش برای محرومیت زدایی از اقشار محروم در آبادان بوده است.

وی افزود: شاید توان ما برای این اقدام زیاد نباشد اما تا جایی که امکان آن فراهم بود، تلاش کردیم تا قدمی در این راه برداشته باشیم؛ بنابراین ماهانه بین ۳۰ تا ۴۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع و در روزهای گذشته نیز یک هزار جفت کفش برای توزیع بین نیازمندان خریداری شد.

سردار کشاورز بیان کرد: برنامه اصلی محرومیت زدایی توسط قرارگاه کربلا انجام می‌شود اما ما نیز تا جایی که توان داشته باشیم در این راستا تلاش می‌کنیم.

وی گفت: تعاملات خوبی با سران عشایر داشتیم و همچنین اقداماتی در زمینه کمک به ساخت‌وساز مسکن برای نیازمندان و لایروبی انهار انجام دادیم.

فرمانده تیپ عملیاتی ۳۹ امام صادق بوشهر عنوان کرد: پیش‌تر فقط افرادی که از شیلات مجوز داشتند می‌توانستند برای صید به دریا بروند اما با توجه به اینکه معیشت عده زیادی از خانواده‌ها به این روش تأمین می‌شد، ما در قالب بسیج دریایی امکان صید در دریا را برای ۷۰۰ نفر از ساکنان مناطق محروم فراهم کردیم.

وی بابیان اینکه مراقبت مرزی، جلوگیری از ورود کالای قاچاق، سلاح و مهمات در اروندرود از برنامه‌های این تیپ است، بیان کرد: در دو سال گذشته در حوزه کشفیات سلاح و مهمات، مواد مخدر، قاچاق انسان، قاچاق احشام، مواد غذایی و پرنده موفقیت‌های خوبی به‌دست‌آمده است.

فرمانده تیپ عملیاتی ۳۹ امام صادق بوشهر گفت: بهترین و بالاترین هدیه در این خط مرزی برقراری امنیت است و امنیت مرز برای ما بسیار حائز اهمیت و خط قرمز ما است.

سردار کشاورز با اشاره به‌روز خبرنگار، عنوان کرد: خبرنگاری امر اعتقادی و عقیدتی است و اصحاب رسانه با انعکاس اخبار امیدآفرین به جامعه در برابر شیطنت‌ها و انحراف در اخبار رسانه‌های بیگانه و معاند نقش مهمی دارند.

وی بابیان اینکه حوزه رسانه مخاطب زیادی دارد و می‌تواند نقش مهمی را در بیان واقعیت‌ها و دستاوردهای نظام داشته باشد، اعلام کرد: نقش رسانه به‌ویژه در فضای مجازی که بسیار پرمخاطب است و در دورافتاده‌ترین نقطه به اخبار رسانه‌ها دسترسی دارند، بسیار مهم و حساس است.

سردار کشاورز گفت: با توجه به اینکه مخاطب رسانه‌های آنلاین زیاد است و با انواع اقشار ارتباط دارد، برد گفتاری و عملیاتی آن‌ها وسیع و فرامرزی است. خبرنگاران تراز انقلاب اسلامی باید قادر به پاسخ تهدیدات در حوزه رسانه‌ای علیه جمهوری اسلامی باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار