حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
در مدت ۴ماهه امسال، بیش از۲ هزار پروانه کسب و تعداد ۱۹ انتخابات برای تعیین هیات مدیره اتحادیه های صنفی در سطح استان برگزار شده است
کد خبر: ۹۴۵۰۹۴۲
|
۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۵

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، ایرج حسن پور، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت سیستان‌وبلوچستان، اظهارداشت: با توجه به اینکه برابرتبصره یک ماده ۲۲ قانون نظام صنفی، مدت مسئولیت اعضا، هیأت مدیره اتحادیه‌های صنفی از تاریخ انتخاب چهارسال تمام است و با انقضای هر دوره هیئت اجرایی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی هر شهرستان پس از تاییدکمیسیون نظارت، موظف به برگزاری انتخابات اتحادیه ها می باشد و به استناد آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیأت مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی(موضوع تبصره ۳ ماده ۲۲ قانون نظام صنفی)،در۴ماهه ابتدایی امسال انتخابات ۱۹ اتحادیه در سطح استان برگزار شده است.

وی ادامه داد: در این مدت با برگزاری انتخابات،اعضای هیات مدیره ۲ اتحادیه در شهرستان زاهدان،تعداد۳ اتحادیه در شهرستان زابل،تعداد۱۳ اتحادیه در شهرستان سراوان و یک اتحادیه درشهرستان نیکشهر مشخص شدند.

حسن پورعنوان کرد: در مدت۴ماهه امسال تعداد بالغ بر۲هزار پروانه کسب با ایجاد اشتغال بیش از ۵ هزار نفر صادر شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دراستان بالغ بر ۴۸هزار واحد صنفی در رسته های تولیدی،خدمات فنی-توزیعی،خدماتی درقالب۱۶۳ اتحادیه صنفی مشغول به فعالیت میباشند وآمار اشتغال ایجادشده در بخش اصناف بیش از ۱۲۰هزار نفر می باشد که اطلاعات همه اصناف و سازمان های صنفی در سایت ایرانیان اصناف ثبت شده است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار