استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش ها و پیگیری‌های انجام شده این استان رتبه ششم کشور در ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داد.
کد خبر: ۹۴۵۱۱۶۲
|
۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۲

به گزارش خبرنگار بسیج از زاهدان، حسین مدرس خیابانی در نشست شورای اشتغال استان اظهار داشت: خوشبختانه در جذب اعتبارات حوزه اشتغال خوب عمل کردیم اما باید تلاش کنیم تا صد درصد اعتبارات را جذب کنیم.

وی افزود: جوانان بیکار استان می توانند با کسب مهارت در پروژه‌های عمرانی، شهرک های صنعتی و سایر مشاغل به کارگیری شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شورای اشتغال مهمترین شورای استان است، ادامه داد: ما هیچ موضوعی مهم تر از ایجاد اشتغال در استان نداریم.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌ها و فرمانداران از دیدگاه من یک هدف بیشتر ندارند و آن این است که هدف و تمرکزشان معطوف به ایجاد اشتغال باشد لذا باید از تمام ظرفیت خود در این حوزه بهره بگیرند.

مدرس خیابانی تصریح کرد: اگر بخواهیم مشکل استان در همه حوزه ها را حل کنیم باید بتوانیم اشتغال پایدار ایجاد کنیم.

وی با اشاره به تمرکز همه دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال تاکید کرد: هر اقدامی که در استان انجام می شود باید منجر به ایجاد شغل برای جوانان شود و اگر اشتغال ایجاد نکند هیچ خاصیتی ندارد.

استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر جلوگیری از مهاجرت مردم سیستان افزود: یکی از مهمترین موضوعات در منطقه سیستان اشتغال است که می توان به وسیله آن مردم را در این منطقه ماندگار کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: میزان جذب اعتبارات تبصره ۱۸ به حدود ۵۰ درصد رسیده همچنین صنعت و معدن نیز توانسته ۸۰ درصد این تسهیلات را جذب کند.

داوود شهرکی ادامه داد: در حوزه تبصره ۱۶، ۱۳۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب داریم که ظرف کمتر از یک ماه ۲۰ درصد آن جذب شد و تا پایان شهریور ۵۰ درصد آن جذب می شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار