حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
فرستاده ویژه چین در شبه جزیره کره در واکنش به سفر هیئتی از کنگره آمریکا به تایوان، از واشنگتن خواست تا به مداخله در امور داخلی این کشور پایان داده و به سیاست «چین واحد» پایبند باشد.
کد خبر: ۹۴۵۱۲۴۰
|
۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱

چین خطاب به آمریکا: هرکس با آتش بازی کند، می‌سوزد!

به گزارش خبرگزاری بسیج و به نقل از تاس، یکشنبه هیئتی پنج نفره از قانون‌گذاران آمریکایی به سرپرستی «اد مارکی» سناتور دموکرات ایالت «ماساچوست»، در سفری از پیش اعلام نشده وارد تایوان شد؛ موضوعی که خشم پکن را به دنبال داشت.

لیو شیائومینگ، فرستاده ویژه چین در شبه جزیره کره در توییتی نوشت: «این یک حرکت بسیار خطرناک است، چیزی مثل بازی با آتش! هر که با آتش بازی کند، می‌سوزد.

وی افزود: ما از کشورهای ذی‌ربط می‌خواهیم که به سیاست "چین واحد" پایبند باشند، مسائل تایوان را به درستی مدیریت کنند و از مداخله در امور داخلی پکن دست بردارند.

این مقام چینی ادامه داد: هر کسی که بخواهد از "اتحاد مجدد چین" جلوگیری کند، با "دیوار بزرگ فولادی" ساخته شده توسط بیش از ۱.۴ میلیارد نفر در این کشور روبرو خواهد شد.

پس از سفر اخیر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان که خشم پکن و تمرینات نظامی در مرز تایپه را به دنبال داشت، ترس از تشدید تنش بین چین و تایوان، در پس‌زمینه سفر جدید مقامات آمریکایی، افزایش یافته است.

ارسال نظرات
آخرین اخبار