سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز تاکید کرد:
سخنگوی شرکت برق اهواز با بیان اینکه برق ضربان زندگی شهروندان اهوازی است، گفت: اگر هر شهروند در کلانشهر اهواز معادل یک لامپ ۱۰۰ وات مصرف خود را کاهش دهد، معادل ۶۱ مگاوات در لحظه کاهش مصرف برق خواهیم داشت.
کد خبر: ۹۴۵۱۸۱۳
|
۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۶

علیرضا شکرخدایی در گفت و گو با بسیج، با اشاره به اهمیت رعایت الگوی مصرف در روزهای باقی مانده از فصل گرم سال اظهار کرد: همه تلاش صنعت برق بر این است تا بخش خانگی در این شرایط دشوار آب و هوایی خاموشی نداشته باشد اما انتظار داریم تا بخش خانگی نهایت همکاری را با این حوزه داشته باشد.

وی افزود: شهروندان اهوازی باید با رعایت الگوی مصرف برق و خاموش کردن لوازم غیر ضروری ما را در تامین برق مطمئن و پایدار در این هوای گرم و طاقت فرسا یاری کنند.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز با بیان اینکه برق ضربان زندگی شهروندان اهوازی است، گفت: اگر هر شهروند در کلانشهر اهواز معادل یک لامپ ۱۰۰ وات مصرف خود را کاهش دهد، معادل ۶۱ مگاوات در لحظه کاهش مصرف برق خواهیم داشت.

شکرخدایی با بیان اینکه لامپ‌های رشته یا حبابی یک بخاری برقی کوچک هستند که اندکی نیز نور تولید می‌کنند، عنوان کرد: یک دستگاه کولر گازی معادل ۳۰ لامپ ۱۰۰ وات در ساعت برق مصرف می‌کند و شهروندان در روشن کردن کولر نیز باید نهایت همکاری را داشته باشند.

وی ادامه داد: اعمال خاموشی در همه بخش‌های اداری، کشاورزی و صنعتی در راستای این است تا بخش خانگی متحمل هیچ خاموشی نشود و بتواند بدون خاموشی این روزهای گرم سال را پشت سر بگذارد.

سخنگوی شرکت توزیع نیروی برق اهواز در پایان با تاکید بر رعایت الگوی مصرف برق به ویژه در ساعات پیک خاطرنشان کرد: ساعت پیک یا اوج مصرف برق در کلانشهر اهواز از ساعت ۱۲ تا ۱۸ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است و در این ساعات رعایت الگوی مصرف بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار