مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: شرجی نفس گیر که از روز پنجشنبه گذشته برخی نقاط خوزستان را فرا گرفته امروز شنبه در ۶ نقطه استان به بالای ۸۰ درصد رسید.
کد خبر: ۹۴۵۲۴۵۱
|
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱

 محمد سبزه‌زاری اظهار داشت: میزان رطوبت در صبح امروز در شادگان 86، بندر ماهشهر 85، اهواز و کشاورزی اهواز 82، آبادان و هندیجان 81، بستان 73، شوش 69، صفی آباد دزفول 66، امیدیه 64، گتوند 60، حسینیه اندیمشک 57 و آغاجاری 56 درصد ثبت شد.

وی افزود: در بررسی نقشه‌های پیش یابی تا اواسط هفته جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی در مناطق جنوبی، شرقی و مرکزی استان می‌شود.

سبزه‌زاری گفت:در این مدت به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری در بعدازظهرها، احتمال رگبار و رعد وبرق، تندباد لحظه‌ای در مناطق و ارتفاعات شمال شرقی، شرقی و جنوب شرقی و بخش‌هایی از شمال استان و وزش باد متوسط گاهی تندباد لحظه‌ای و احتمال وقوع گرد و غبار همرفتی در برخی نقاط استان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی آن وجود دارد.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته آبادان با 48.7 و ایذه با 25.3 درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند. حداقل دمای اهواز 32.6 و حداکثر 47.5 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به جنوبی شدن جریان جوی و افزایش رطوبت از روز پنجشنبه هفته گذشته تا دوشنبه هفته جاری هشدار سطح نارنجی صادر کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات