خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
پشتیبانی صنعت نفت از موکب‌های اربعین در مرزهای چذابه و شلمچه ، و خدمت رسانی مطلوب و منظم به زایران اربعین حسینی در نشست هماهنگی که به این منظور برگزار شد مورد تاکید قرار گرفت.
کد خبر: ۹۴۵۵۹۳۸
|
۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۸

در این نشست که در سرسرای اداری حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان (وزارت نفت – جنوب) در اهواز برگزار شد فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان با اشاره به اینکه صنعت نفت جنوب، امسال در ۲ مرز شلمچه و چذابه موکب راه اندازی کرده است گفت:سال‌های گذشته تنها در مرز چذابه موکب اربعین داشتیم اما با دستورمدیرعامل شرکت ملی نفت ایران امسال علاوه بر مرز چذابه در مرز شلمچه نیز با حمایت شرکت‌های ملی مناطق نفتخیز جنوب، ملی حفاری ایران، متن، نفت و گاز اروندان و اکتشاف به زایران اربعین خدمت رسانی می‌کنیم.

سرهنگ حسن باقری افزود: با استفاده از ظرفیت‌های موجود در این حوزه، تاکنون کار برپایی موکب‌ها و ایجاد زیرساخت ها در ۲ مرز شلمچه و چذابه انجام شده و نیاز است شرکت های اقماری نفت نسبت به پشتیبانی از موکب‌ها به‌ویژه در بخش فعالیت فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی اهتمام داشته باشند.

در این نشست سعید آتشبار سرپرست روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اعلام آمادگی برای همکاری با حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان، بر تنوع بخشی به فعالیت های فرهنگی در موکب های صنعت نفت جنوب، فراخوان خاطره نویسی و عکاسی، توجه به مباحث تحلیلی و معرفتی و معرفی شهدای صنعت نفت در موکب‌ها تاکید کرد.

در ادامه این نشست جانشین فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان، رییس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، رییس روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، فرمانده پایگاه بسیج شرکت ملی حفاری ایران، فرمانده پایگاه بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و جانشین فرمانده پایگاه بسیج شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون به بیان دیدگاه ها و پیشنهادهای خود پرداختند.

در این نشست مقرر شد ضمن برنامه ریزی برای بازدید مدیران عامل شرکت ها از موکب ها، نشست های تخصصی با حضور روسای روابط عمومی شرکت های ملی مناطق نفت خیز جنوب، ملی حفاری ایران و نفت و گاز اروندان برای هماهنگی و سازماندهی در تامین امکانات و خدمات مورد نیاز موکب ها تشکیل شود.

به گزارش بسیج محسن خجسته مهر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در سفر چهارم شهریور جاری به اهواز گفت:اربعین امسال شرکت ملی نفت ایران ۷۵۰میلیارد ریال در سه مرز مهران ، چذابه وشلمچه هزینه می‌کند که از این میزان ۵۰۰ میلیارد ریال در مرزهای چذابه و شلمچه و ۲۵۰ میلیارد ریال در مرز مهران هزینه خواهد کرد.

مرزهای بین المللی چذابه و شلمچه ۲ مرز رسمی برای تردد زایران اربعین حسینی و عتبات عالیات هستند.

مرز چذابه در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز و شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر ۲ مرز مهم و رسمی کشور برای تردد زایران اربعین حسینی هستند.

بر اساس تقویم رسمی کشور ۲۶ شهریور مصادف با ۲۰ صفر ۱۴۴۴ شمسی قمری روز اربعین حسینی است.

عزیمت زایران اربعین حسینی به کربلای معلا در چند روز اخیر شروع شده و در چند روز مانده به اربعین به اوج خود می‌رسد.براساس روایت رسیده از امام حسن عسکری (ع) زیارت اربعین از نشانه های مومن است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین