خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به مهیا بودن ظرفیت اسکان روزانه ۵۰۰ نفر در چذابه، گفت: روزانه از سه هزار نفر در سه وعده صبحانه، ناهار و شام پذیرایی می‌شود.
کد خبر: ۹۴۵۶۵۹۶
|
۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵

حجت‌الاسلام مرتضی خاکباز در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج اظهار کرد: مجموعه دستگاه وقف و اوقاف خوزستان در راستای مباحث فرهنگی خدمت‌رسانی به زائران حسینی را یکی از برنامه‌های اصلی خود در ماه محرم و صفر می‌داند؛ یعنی مضاف بر عزاداری و برگزاری مراسمات خاص دهه اول محرم در اربعین و دهه پایانی ماه صفر به زائران حسینی خدمت و مراسم عزای امام حسین (ع) را برپا می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان با اشاره به مهیا بودن ظرفیت اسکان روزانه ۵۰۰ نفر در چذابه عنوان کرد: با توجه به واگذاری موکب علی اصغر (ع) در مرز چذابه خدمات رسانه‌های مختلفی در این موکب به زائران حسینی ارائه شده است.

وی با اشاره به استقرار ۴۰ مبلغ دینی در مرزهای شلمچه و چذابه از ارائه خدمات مختلف همچون مشاوره وقف، ترویج سنت حسنه وقف، برپایی مراسمات عزای حسینی و پذیرایی روزانه از سه هزار نفر در سه وعده صبحانه، ناهار و شام خبر داد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان ادامه داد: به منظور پشتیبانی از دیگر مواکب نیز برخی از اقلام بین آنها توزیع می‌شود؛ همچنین ارائه احکام و راهنمایی در خصوص جانمایی اماکن متبرکه کشور عراق به زائران ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه خدمات‌رسانی اوقاف خوزستان به زائران حسینی در مرزهای شلمچه و چذابه از ۱۸ شهریور ماه آغاز و تا دو روز بعد از اربعین ادامه دارد، بیان کرد: مراسم جاماندگان اربعین در بقعه دانیال نبی شوش و در دزفول تحت عنوان «حرم تا حرم» از سبزقبا تا بن جعفر طیار برگزار می‌شود که در هر سه بقعه و مسیرهای منتهی به آنها مواکب خدمت‌رسانی به زائران حسینی برپا می‌شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین