خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سرپرست معاونت بهداشت علوم پزشکی اهواز عنوان کرد
 سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص بررسی سلامت زائران پس از بازگشت از سفر اربعین توصیه‌هایی ارائه داد.
کد خبر: ۹۴۵۷۲۵۷
|
۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷

دکتر پژمان بختیاری‌نیا با اشاره به بازگشت زائران از کشور عراق گفت: رعایت توصیه‌های بهداشتی توسط زائران اربعین که در حال بازگشت به میهن هستند بسیار مهم بوده و در پیشگیری از گسترش برخی بیماری‌ها نقش بسزایی ایفا می‌کند.

وی خطاب به زائران افزود: اگر در زمان ورود به کشور علائم تب، سرفه، تنگی نفس، اسهال، تهوع و استفراغ داشتید، بلافاصله به پایگاه مراقبت بهداشتی مستقر در پایانه مرزی اطلاع دهید تا اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون گفت: اگر دچار علائم سرماخوردگی هستید، به خصوص در زمان استفاده از وسایل نقلیه و ورود به اماکن عمومی حتما از ماسک استفاده کنید.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در مسیر برگشت تا رسیدن به شهر محل سکونت خود، همچنان بهداشت آب و مواد غذایی را رعایت و از آب بسته‌بندی و غذاهای تازه و گرم استفاده کنید؛ ضمنا از مصرف غذاهای مانده جدا پرهیز کنید.

وی افزود: در مدت یک هفته بعد از بازگشت از سفر معنوی اربعین، اگر دچار علائم تنفسی بودید، برای پیشگیری از سرایت بیماری‌ها به دیگران، در منزل مانده و خود را قرنطینه و از حضور در مکان‌های تجمعی خودداری کنید.

 بختیاری‌نیا در پایان گفت: اگر تا ۱۴ روز پس از بازگشت از سفر، دچار علائمی چون تب، سرفه، تنگی نفس یا اسهال شدید بودید حتما به پزشک مراجعه و سابقه مسافرت خود را شرح دهید.

انتهای پیام

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین