خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن گفت: احداث ۳۲ کیلومتر راه‌آهن شلمچه به بصره عراق با رایزنی انجام شده، در مرحله انجام مطالعات عمرانی است.
کد خبر: ۹۴۵۷۴۲۸
|
۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۸

سید میعاد صالحی روز یکشنبه در بازدید از روند جابجایی زائران اربعین حسینی در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر و پایانه مرزی شلمچه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: موانعی به لحاظ سیاسی و امنیتی برای احداث خط راه‌آهن شلمچه به بصره عراق بود که یکی پس از دیگر در حال برطرف شدن هستند.
وی به برقراری قطار ویژه تهران به کربلا از ماه گذشته و استمرار آن در ایام اربعین اشاره کرد و بیان داشت: زائران با قطار از تهران تا پایانه مرزی منتقل و سپس با اتوبوس به بصره جابجا شدند و در نهایت با قطار تا پنج کیلومتری حرم حضرت عباس(ع) منتقل شدند.

صالحی به افزایش ۲ برابری حرکت قطارها به سمت گذرگاه‌های اربعین حسینی در ابتدای حرکت زائران اشاره کرد و گفت:با افزایش تعداد زائران در مسیرهای تهران، مشهد، یزد، زاهدان حرکت قطارها را سه برابر کردیم.

وی افزود: برای سهولت در امر بازگشت زائران امشب نیز یک قطار فوق‌العاده از خرمشهر به سمت تهران حرکت خواهد کرد.

مدیر عامل راه‌آهن گفت: در ایام اربعین ریل‌باس از ایستگاه خرمشهر تا نقطه صفر مرزی به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت بود و روزانه ۱۰۰ تا ۱۳۰ هزار زائر را جابجایی می‌کرد.

پایانه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین