حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خبر داد؛
سرهنگ کریمی گفت: تاکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ برنامه در سطح استان پیش بینی شده که پیش بینی می شود تا پایان هفته دفاع به تعداد بیشتری برسد و نیاز است کلیه برنامه ها در سامانه ثبت شوند.
کد خبر: ۹۴۵۷۶۲۴
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی در نشست خبری اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در سال ۱۴۰۱ اظهارکرد : دفاع مقدس برگرفته از قیام عاشورا و در راستای آرمان ها و مسیر نورانی اهل بیت(ع) شکل گرفت و مهمترین مسئله ای که در قیام عاشورا مورد توجه است مسئلا جهاد تبیین است که آن را زنده نگه داشت و امروز در خصوص دفاع مقدس باید به مسئله جهاد تبیین برای گرامیداشت، جلوگیری از تحریف و پاسداری از آن توجه ویژه داشته باشیم.

وی با اشاره به جزئیات روز شمار هفته دفاع مقدس بیان کرد: روز اول هفته دفاع مقدس پنج شنبه سی و یکم شهریورماه عنوان آن پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت است که تجلیل از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس ، عطر افشانی قبور مطهر شهدا و دیدار با جانبازان محور فعالیت آن روز است.

سرهنگ کریمی افزود: روز دوم هفته دفاع مقدس جمعه یکم مهرماه عنوان آن معنویت، زنان، خانواده و سلامت است که بزرگداشت شهدای سلامت، تجلیل از مدافعان سلامت، حضور در نمازهای جمعه و تجلیل از نقش زنان و خانواده در دفاع مقدس محور فعالیت آن روز است.

وی ادامه داد: روز سوم هفته دفاع مقدس شنبه دوم مهرماه عنوان آن ولایتمداری، جوانان، علم و دانش‌ پژوهی است که تجلیل از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب پیشگام در عرصه علم و دانش، تبیین نقش علم و فناوری در تقویت اقتدار ملی و دفاعی در پرتو ولایتمداری جوانان محور فعالیت آن روز است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: روز چهارم، یک شنبه سوم مهرماه شهیدان، جانبازان، آزادگان؛ صلابت و فخرآفرینی و تکریم سربازان عنوان آن است که تجلیل از خانواده معزز شهدا و جانبازان، عطرافشانی مزار مطهر شهدا و پاسداشت سربازان محور فعالیت آن روز است.

وی افزود: روز پنجم، دوشنبه چهارم مهرماه عنوان آن دفاع همه جانبه، پشتیبانی مردمی و اصناف است که اهمیت به آموزش عمومی و موضوع پدافند غیرعامل، پرداختن به پشتیبانی و حمایت مردم و اصناف در جبهه ها در دوران دفاع مقدس محور فعالیت آن روز است.

سرهنگ کریمی بیان کرد: روز ششم، سه شنبه پنجم مهرماه عنوان آن وحدت ملی، بصیرت، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی است و تبیین نقش ولایت و رهبری در حماسه شکست حصر آبادان و تبیین درس‌های اربعین حسینی در تقویت وحدت ملی و بصیرت جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی محور فعالیت آن روز است.

وی تصریح کرد: روز هفتم چهار‌شنبه ششم مهرماه عنوان آن نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران، عشایر و پیشمرگان کرد مسلمان است که تجلیل از دلاورمردان نیروهای مسلح، بسیجیان، جهادگران محور فعالیت آن روز است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: روز هشتم پنج شنبه هفتم مهرماه عنوان آن فرماندهان، عزت‌ مداران و حماسه‌آفرینان است که نکوداشت فرماندهان شهید دفاع مقدس محور فعالیت آن روز است.

وی با اشاره به اینکه کلیه برنامه ها در هفته دفاع مقدس متناسب با عناوین روزشمار در سطح استان برگزار خواهد شد، گفت: تاکنون بیش از دو هزار و ۵۰۰ برنامه در سطح استان پیش بینی شده که پیش بینی می شود تا پایان هفته دفاع به تعداد بیشتری برسد و نیاز است کلیه برنامه ها در سامانه ثبت شوند.

سرهنگ کریمی افزود: تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت در ۳۰ شهریور، رژه نیروهای مسلح در مرکز استان ، راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در مرکز فرهنگی موزه دفاع مقدس و برخی از شهرستان ها ، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی، اجرای رزمایش کمک مومنانه ، اجرای نمایش فرهنگی، هنری و رزمی حماسه مردان آفتاب ۴ و بازسازی عملیات فتح المبین به مدت ۷ شب در محلات، برگزاری نمایشگاه جهاد تبیین در پیاده راه امیر کبیر ، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و برگزاری محافل انس با قرآن کریم از جمله مهمترین در هفته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در همه شهرستان ها، گلباران و عطرافشانی قبور مطهر شهدا در سراسر استان، برگزاری یادواره های شهدا و برنامه های افتخار کوچه آبروی محله، پیاده روی خانوادگی و اجرای مسابقات بومی و محلی، سخنرانی و خاطره گویی پیشکسوتان در مساجد، ادارات و قبل از خطبه های نماز های جمعه، برگزاری همایش های تخصصی با محوریت بانوان و نقش زنان در دفاع مقدس، برگزاری نشست های سیاسی و بصیرتی، برگزاری همایش های اسطوره های مقاومت در دلیجان، اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم و حاشیه نشین، برگزاری میزهای خدمت در مساجد، برگزاری کارگاه ها و همایش های آموزشی و علمی برای بسیجیان و راه اندازی پویش های مردمی از جمله مهمترین برنامه ها در هفته دفاع مقدس است.


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه ها برگزاری اجلاسیه تبیین نقش ولایت و رهبری در دفاع مقدس در شهرستان تفرش است که در هفتم مهرماه برگزار می شود که در کنار آن پیشکسوتان دفاع مقدس نیز تجلیل خواهند شد.

وی بیان کرد: همایش تجلیل از سربازان، ارائه مشاوره ها، اکران فیلم و مستند، راه اندازی تولید محتوا در فضای مجازی، شرکت در نذر خون، مسابقات کتابخوانی، نواختن زنگ مقاومت در مدارس، یادواره های شهدا در مدارس و خاطره گویی پیشکسوتان، برپایی موکب، ارائه ویزیت رایگان در مناطق محروم، برگزاری برنامه های محتوایی با محوریت تقویت عفاف و حجاب در جامعه، رونمایی از کتاب های دفاع مقدس، تجلیل از کارمندان و مدیران بسیجی و برگزاری هیئت های اندیشه ورز در اقشار بسیج با محوریت دفاع مقدس و جهاد تبیین ازدیگر برنامه های مهم در هفته دفاع مقدس توسط سپاه و بسیج است.

سرهنگ کریمی با اشاره به برنامه های شهرستان محلات بیان کرد: هفت اجلاسیه در شهرستان محلات با رویکرد شهدای شاخص، اجلاسیه های تخصصی در شهرستان های ساوه و فراهان از دیگر برنامه های مهم در راستای گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی است.

وی با اشاره به سومین آیین تجلیل از یک میلیون پیشکسوت و رزمنده دفاع مقدس امسال، گفت: این برنامه در روز ۳۰ شهریور با حضور مقام معظم رهبری به طور سراسری برگزار می شود و در استان مرکزی این مراسم از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه در سالن پیامبر اعظم استانداری مرکزی برگزار می شود و سهم استان مرکزی از ۷۵ هزار رزمنده استان در سالجاری ۱۹ هزار نفر است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تاکید کرد: پیشکسوتان سرمایه های ارزشمند و مایه عزت و اقتدار کشور هستند و تجلیل و تکریم از این عزیزان یک رسالت مهم است.

وی خاطر نشان کرد: دفاع مقدس متعلق به همه آحاد مردم است و در جهاد تبیین باید به همت اقشار و عناصر موفقیت در دفاع مقدس بپردازیم.

انتهای پیام

ارسال نظرات