حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با تسلیت درگذشت مهسا امینی، از مردم خواست در نقشه از پیش طراحی شده دشمن بازی نکنند و فریب ایادی داخلی دشمنان و آلبانی‌نشینان فرتوت را نخورند.
کد خبر: ۹۴۵۷۸۳۹
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج، متن بیانیه سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور در پی فوت خانم مهسا امینی و حوادث پس از آن به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالْعَصْرِ، إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ، ‏ إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ (سوره عصر)

چند روزی است که به لطف سهل‌ انگاری و بی توجهی سالیان متمادی مسئولان در مدیریت فضای مجازی و نیز فضای رسانه‌ای کشور، دشمن با توسل به ایادی داخلی خود و نیز آلبانی‌‌نشینان فرتوت به دنبال التهاب آفرینی و گل‌آلود کردن  فضای سیاسی حاکم بر کشور است و درگذشت دختری هم‌میهن از دیار کردستان را آتش‌زنه فتنه‌ای قومی-جنسیتی نموده است؛ غافل از آنکه سناریوهای رنگ و رو رفته و حربه‌های زنگار گرفته اینان سالیانی طولانی است که تاثیری بر عمق و گستره انقلاب برآمده از باورهای راستین را نداشته و نخواهد  داشت و بلندای پرواز  این سیمرغ، جولانگه مگسان نخواهد بود و کفتارصفتان عالم  سیاست در حوادثی این چنین تنها عِرض خود می برند و چند روزی زحمت ما می‌دارند  و این شجره طیبه استوار و پر صلابت تر از پیش خواهد ایستاد.
سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ضمن عرض تسلیت درگذشت ناگوار مرحومه «مهسا امینی»، به خانواده محترم ایشان و همه داغداران، غفران الهی برای ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای همه آنان که در سوگ از دست دادن ایشانند را از درگاه ایزد منان مسئلت نموده، توجه به چند نکته را ضروری می‌داند:


۱. رعایت امانت و انصاف در نقل و استنتاج از ابعاد مختلف وقایعی مشابه ماجرایِ درگذشت این دختر هموطن از جمله رسالت‌های اصحاب رسانه و نیز آحاد جامعه است و ضروری است تا قبل از روشن شدن ابعاد پیدا و پنهان هر حادثه از هر قضاوت عجولانه و غیر منصفانه‌ای که ثمری جز منازعات و از دست رفتن توان درون و تضعیف نیروهای خودی است پرهیز شود؛  وَ لا تَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ريحُكُمْ وَ اصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرين ‏(أنفال/46) از سویی دیگر تواصی به حق و تواصی به صبر، دو رکن از ارکان سعادت انسانند که قرآن کریم توجه به آن را در همه ایام عمر انسان، ضروری دانسته و هرگونه فروگزاری و اهمال نسبت به آن موجب خسارتی ابدی خواهد بود؛ از این رو در هر واقعه ای پیروی و دعوت به حق و صبر  ضروری است.
۲. فتنه‌افروزی در هر مقام و لباس و موقعیت محکوم است و باید توجه داشت دشمن با دمیدن در آتش مسائل قومیتی و جنسیتی به دنبال بهره‌برداری حداکثری از حادثه تاثر برانگیز درگذشت این خواهر هموطن می‌باشد و با فتنه‌افروزی و تشویش اذهان عمومی وبهره‌گیری از همه توان خود در جنگ شناختی، اندیشه از بین بردن اقتدار ملی ایران در آخرین مرحله گذر از پیچی تاریخی و سرنوشت ساز را در سر می‌پروراند؛ از این رو بر آحاد جامعه ضروری است که خواسته یا ناخواسته در نقشه از پیش طراحی شده دشمن حرکت نکنیم و از هر اظهار نظر و اقدامی که عواقب آن از دست ما خارج خواهد بود، خودداری نماییم.
۳. نیروی انتظامی کشور یکی از موثرترین و کارآمدترین ارکان حراست و دفاع از کیان ایران عزیز است و همیشه و همه جا بی ادعا و خموش، با فداکاری و ایثار  و تقدیم پاره‌های تن خود عاملی موثر در تامین امنیت این مرز و بوم و افزودن بر اقتدار ملی بوده‌است که تضعیف آن با هر عنوان و بهانه‌ای و تحت هر شرایطی جایز نبوده و نخواهد بود و خواسته یا ناخواسته به تیزشدن دندان طمع دشمن به این مرز و بوم خواهد انجامید. بی شک قدردان همه مجاهدت های مخلصانه و مستمر آنان خواهیم بود. فارغ از همه مجادلات و بحث ها در رابطه با شیوه و روش تامین امنیت اخلاقی توسط نیروی انتظامی، غفلت از رسالت این نیرو  و سایر دستگاه های ذیربط در تامین این مهم، به تزلزل روابط صحیح انسانی و اجتماعی خواهد انجامید و باید توجه داشت که اولین کسانی که از تامین امنیت اخلاقی و ارشاد بهره‌مند می‌گردند همانانی هستند که بیشتر در معرض آسیبند.
۴. از دستگاه‌های امنیتی، قضایی و دادستان‌های محترم انتظار می‌رود با بررسی دقیق، ابعاد مختلف این جریان را روشن نمایند و رسالت خود را در حراست از کیانِ انقلابی که گوشه گوشه خاک بسترش معطر به عطر ایثار و شهادت است را با برخورد با مردگان سیاسی افسادطلبی که در هر لباس و منصب بر آتش این فتنه دمیدند، نمایش بگذارد و به این نکته توجه کند که رأفت و ملاطفت با باغیان و  طاغیان، جز بر خسارت‌های فراوان معنوی و مادی نخواهد افزود.
مرور خاطرات تلخ فتنه افروزی های اینان گواهی بر این است که این جماعت هرگاه عرصه تاخت و تاز را فراهم بینند اطاعت از نفس سرکش را بر طاعت خداوند مقدم می‌دارند و تابع هوس‌های شیطانی خود می‌گردند.
۵. در آستانه هفته دفاع مقدس که یادآور مجاهدت های خالصانه و پایمردای های جاودانه مردان و زنان غیور این مرز و بوم که با لبیک گفتن به ندای توحیدی امام خمینی(ره) به پا خاستند و مردانه ایستادند و اینک با زعامت خلف صالح او، امام خامنه‌ای(مدظله العالی) در اندیشه رقم زدن تمدنی مهدی باورند و جلوهای خیزش مهدوی خود را در قیام عظیم اربعین به نمایش درآوردند، با گرامیداشت همه این مجاهدت ها و پایمردی ها، عهد می بندیم که تا جان در بدن داریم شجره طیبه انقلاب اسلامی که ثمره جانفشانی‌ و جانبازی‌های فراوان است را گرامی خواهیم داشت و از آن پاسداری خواهیم کرد.

 

سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور
۱۴۰۱/۰۶/۳۰

ارسال نظرات