حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
جمعی از بانوان بسیجی و همسران پاسدار یگان حفاظت امنیت حرم رضوی با حضور در منازل برخی از خانواده شهدا در خانه تکانی عید نوروز در قالب طرح «ترنم همدلی» کمک کردند.
کد خبر: ۹۴۹۹۷۴۸
|
۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۷

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی، در این طرح که "ترنم همدلی" گرفته است، همسران پاسدار با شناسایی والدین کهنسال و معلول شهدا و یا آنان که داری کسالت هستند با هماهنگی خانواده شهید در منزل این عزیزان حاضر شده و به کار گردگیری و نظافت و مرتب کردن وسایل آشپزخانه و اتاقها می پردازند.

به‌ گفته احمد قلعه‌نویی در این طرح که از ۱۵ تا ۲۹ اسفند ادامه دارد بیش از ۱۰ منزل خانواده شهید خانه تکانی و گردگیری می‌شود.

قلعه‌نویی به ابراز لطف و محبت خانواده های شهدا نسبت به بانوان بسیجی خدمتگزار از سوی خانواده شهدا اشاره کرد و گفت: رضایت و نشاندن لبخند شادی این عزیزان برای ما کافی است و به دعایشان سخت محتاجیم.

رسم خانه تکانی نوروز یکی از رسوم کهن ایرانی است که در تعالیم اسلامی نیز بر آن تاکید شده و مردم هرساله قبل از تحویل سال جدید این رسم زیبا را اجرا می‌کنند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها