جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه گفت: امام خمینی(ره) کسانی که ادعای کدخدایی در دنیا داشتند را به زیر کشید و ملتی مانند ایران که روزی برده ابر جنایتکاران دنیا مثل آمریکا بود، امروز به جایی رسیده که هر اقدامی علیه آن به عاملانش برمی‌گردد.
کد خبر: ۹۵۱۸۲۲۹
|
۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طیبی‌فر در مراسم گرامیداشت سی‌وچهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، اظهار داشت: امام خمینی (ره) جهان ما را از دنیایی بی‌تحرک به دنیایی خروشان و جوشان وا داشت و او مهندس و معمار انقلاب اسلامی بود.

وی افزود: بسیاری مهندسی می‌کردند، اما قدرت معماری نداشتند، اما امام چون کارشناس و مهندس اسلام بود، انقلاب اسلامی را بر اساس شرع مقدس معماری و نظام جمهوری اسلامی را به پا کرد به طوری که معماری او امروز در مقابل گردنکشان جهان ایستاده و آنها را به حیرت وا داشته است. 

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به اقتدار امام (ره) عنوان کرد: وقتی فریاد امام خمینی(ره) بر سر کاخ سفید بلند می‌شد، این بنا را به کاخ سیاه تبدیل می‌کرد و با حرکتش اتفاقاتی در دنیا افتاد که امروزه برای همه مردم قابل توجه است.

وی افزود: انقلاب امام یک زلزله سیاسی در درون جامعه اسلامی، دنیای اسلام و جهان بشریت ایجاد کرد و این زلزله کاخ دو هزار و 500 ساله شاهنشاهی را فرو ریخت و در مقابل تمام مکتب‌های انحرافی که دین را افیون ملت‌ها می‌خواندند، آن را محرک ملت‌ها معرفی کرد.

طیبی‌فر ادامه داد: امام یک و نیم میلیارد مسلمان منجمد و بی‌حال دنیا را به حرکت آورد و شبکه صهیونیستی که به دنبال تصرف نیل تا فرات بود را به گورستان تاریخ فرستاد به طوری که امروزه کار این رژیم به جایی رسیده که با بتون دور خود را دیوار کشیده و برای ماندن در این چهار دیواری التماس می‌کند، اما آنها می‌دانند که نمی‌توانند بمانند و رهبر فرزانه ما برای نابودی آنان زمان تعیین کرده است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) کسانی که ادعای کدخدایی در دنیا داشتند را به زیر کشید، گفت: امام (ره) کدخدایان دنیا را از فریاد زدن سر ملت‌ها به دور انداخت و ملتی مانند ایران که روزی برده ابر جنایتکاران دنیا مثل آمریکا بودند، امروز به جایی رسیده که هر اقدامی علیه آن به عاملانش برمی‌گردد.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به نقش تربیتی امام خمینی(ره) تصریح کرد: امام محرک بود و به عنوان جلودار در مقابل گردنکشان ایستاد و فرماندهان دفاع مقدس این خصلت را از امام آموخته و در دوران دفاع مقدس به عنوان جلودار سایر رزمندگان حرکت می‌کردند.

وی در ارتباط با تاثیر حرکت امام در جهان اسلام بیان کرد: امروزه فرامین حضرت امام که مانند پتک بر سر مستکبران دنیا می‌خورد، نه تنها در جمهوری اسلامی، بلکه در سایر ملت‌های اسلامی وجود دارد، به تعبیر مقام معظم رهبری جمهوری اسلامی اگر روزی نهالی بود که به دست امام کاشته شد، امروز درختی تنومند است که شاخ و برگش بر کشورهای اسلامی سایه افکنده و دستانش بر سر رژیم صهیونی فرود می‌آید و همه این عزت و شوکت از امام است.

طیبی‌فر تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های امام برخلاف همه کسانی که در طول تاریخ قدرت اسلام را در میدان عمل لمس نکرده بودند آن است که مطابق بیان شهید مدرس، سیاست عین دیانت را در میدان عمل به کار برد.

وی با بیان اینکه تشکیل حکومت اسلامی یکی از بزرگترین افتخارات حضرت امام است، گفت: تمام هم و غم همه عالمان اسلام تشکیل یک نظام اسلامی در گوشه‌ای از جهان بود و اگر امروز مقام معظم رهبری، ایشان را شخصیتی منحصر به فرد می‌داند به دلیل تحقق خواسته همه ائمه و انبیا در زمین به دست ایشان است.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد: دشمنان همواره بر علیه کشور، رهبری و روحانیت توطئه می‌کنند و این اتفاق در طول تاریخ مشروطه و سایر وقایع تاریخی رخ داده است، چرا که تاثیر روحانیت بر مردم را فهمیده‌اند و ما باید از تاریخ عبرت بگیریم.

وی افزود: ملت ایران خیانت کسانی که از سفره انقلاب نان خوردند، اما از پشت به این نظام و رهبری خنجر زدند و فتنه‌های مختلفی که رخ داد و جریان‌های معاند را فراموش نکرده‌اند.

طیبی‌فر گفت: یکی از مشکلاتی که گردنکشان برای کشور ایجاد کردند توطئه‌‌های مختلف پس از امام بود، چرا که روی کار آمدن رهبری جدید که از جنس همان امام بود را نمی‌پذیرفتند و به همین دلیل 34 سال پس از حضرت امام توطئه کردند و فرمان‌های رهبری را به شکل‌های مختلف به بازی گرفتند.

جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به سرپیچی برخی مسئولان از فرامین رهبری عنوان کرد: وقتی امام و رهبری به مردم امید می‌داند آنها می‌گفتند نمی‌توانیم و این افکار انحرافی تمام سعی خود را برای ایجاد این حس به‌کار گرفتند.

وی ادامه داد: ابرقدرت‌‌های دنیا مثل گرگ چنگال‌های خود را به سمت ملت‌های دیگر دراز کرده‌اند و ملتی که ضعیف و ناتوان باشد در معرض هجوم آنها قرار دارد، از این رو افزایش قدرت دفاعی بسیار اهمیت دارد، اما برخی خرج کردن در قدرت دفاعی را کاری بیهوده دانسته و معتقد بودند که امور دفاعی کشورهای موفق به دیگران واگذار شده است.

طیبی‌فر اضافه کرد: نفت در دنیا در حال اتمام است و اگر امروز فکری نکنیم فردا غیر از گدایی کردن راهی نداریم و برای جلوگیری از این موضوع باید به سمت انرژی هسته‌ای پیش برویم اما برخی صراحتا این کار را بی‌فایده عنوان کردند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: صدها و هزاران جوان در این کشور نیاز به مسکن دارند، اما وقتی در مورد مسکن مهر از وزیر مربوطه سوال می‌شود، آن را مسخره می‌داند و افتخار می‌کند که در دوران وزارت خود حتی یک مسکن هم نساخته است.

طیبی‌فر با اشاره به قدرت نظامی ایران عنوان کرد: اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا در بحث تجهیزات نظامی به گونه‌ای است که بسیاری از کشورها در صف خریداری و استفاده از آن هستند و ابرقدرت‌ها و ابرجنایتکاران دنیا می‌دانند که اگر علیه جمهوری اسلامی دست به اقدامی بزنند، اتفاقی برایشان می‌افتد که در مخیله خودشان هم نمی‌‌گنجد، این در حالی است که برخی افراد در داخل می‌گویند که آمریکا تجهیزات نظامی ما را با یک موشک نابود می‌کند.

وی با بیان اینکه ولایت فقیهی که امام آورد ولایت شخص نیست بلکه ولایت قانون الهی است، گفت: در این نظام خود ولی فقیه همچون سایر مردم باید تابع قوانین باشد و ولی فقیه دستوری از خودش ندارد و آنچه که هست حکم خداست؛ پشتوانه اجرای تمام این فرامین حضور مردم در صحنه است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران تاکید کرد: جایگاه مردم در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی مقتدر و تاثیرگذار است و اگر مردم پشت سر امام خود نباشند کاری از پیش نمی‌رود.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مردم این است که وقتی در حسینیه جماران شعار دادند کنار شعار خود ایستادند و هشت سال در کنار فرمان امام برای بیرون راندن دشمن ایستادند و حتی با وجود 200 هزار شهید از این کار دست نکشیدند.

طیبی‌فر با اشاره به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: در سال‌های اخیر نیز ده‌ها فتنه در این کشور رخ داده، همچون ناآرامی‌های اخیر که از پیچیده‌ترین فتنه‌های ما و حاصل جمع‌آوری تجربیات تمام رخدادهای گذشته و با برنامه‌ریزی برای از میان بردن نظام جمهوری اسلامی بود اما باز هم جوانان این کشور و مردم در مقابل آن ایستادند.

وی اضافه کرد: در جریان این اتفاق بسیاری از افراد بی‌ارزشی که با پول بیت‌المال به جایی رسیده بودند چهره خود را نشان دادند و از میان مردم بیرون ریخته شدند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار داشت: همه مسئولان باید بدانند که در این نظام وظیفه‌ای جز نوکری برای مردم ندارند و جوانان هم باید هویت عظیم خود که می‌تواند زمینه‌ساز حکومت امام زمان (عج) باشد را شناخته و آن را به افراد بی‌هویت گره نزنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آینده درخشانی دارد، گفت: این انقلاب امید را در دل ملت‌ها ایجاد کرده و این شوخی‌بردار نیست؛ مشکلات اقتصادی نیز با ایستادگی مردم و همت مسئولان حل می‌شود.

طیبی‌فر با تاکید بر یاد کردن از امام در دوره‌‌های مختلف خاطرنشان کرد: رهبری از جنس امام است و بیگانگان و مزدوران داخلی از این موضوع ناراحتند و به دنبال فتنه در انتخابات پیش‌رو هستند، لذا حضور مردم گره از مشکلات باز می‌کند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها