خبرهای داغ:
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس در حاشیه بازدید از طرح مسکن ملی پاسارگاد اعلام کرد:
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در بازدید از پروژه طرح نهضت ملی مسکن شهرستان پاسارگاد گفت: نهضت ملی مسکن آیینه تمام نمای خدمات در حوزه تامین مسکن شهری است.
کد خبر: ۹۵۱۸۸۵۸
|
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۹

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس به همراه حجت الاسلام نجفی مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه دربنیاد مسکن فارس از پروژه طرح نهضت ملی مسکن شهرستان پاسارگاد بازدید کرد و اظهار داشت : نهضت ملی مسکن آیینه تمام نمای خدمات در حوزه تامین مسکن شهری است.

حمیدی دراین برنامه بازدید با بیان اینکه، کیفیت و حفظ جان مردم خط قرمز بنیاد مسکن در اجرای پروژه ها است، افزود: ساخت و ساز با کیفیت و رعایت استاندارهای لازم از اولویت های اصلی این نهاد در اجرای پروژه های عمرانی است، به طوری که با بالا بردن سطح کیفیت و سیستم فرآیند تولید می توان گامی بلند در جهت اصلاح ساختار های اقتصادی و عمرانی برداشت.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس ، شاخص های تامین مسکن شهری در استان فارس را فراتر از متوسط استانی دانست و با بیان اینکه بافت جمعیتی در فارس از روستایی به شهری در حال تغییر است، گفت: نسبت 25 درصد جمعیت روستایی به 75 درصد جمعیت شهری بیانگر تغییرات جمعیتی و هشداری برای افزایش مهاجرت به شهرها است.

وی عنوان کرد: این در حالی است که تا چندی پیشتر در فارس نسبت جمعیتی حدود 45 درصد جمعیت روستایی و 55 درصد جمعیت شهری بود.

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس با بیان اینکه در حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن در ساخت وساز مسکن محرومین ورود کرده است، تصریح کرد: این طرح‌ها عمدتا در قالب طرح نهضت ملی مسکن گنجانده می‌شود و درحال حاضر پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن 13 هزار و 944 واحد مسکونی است که عمدتا از سال 1401 آغاز شده است.

حمیدی افزود: از این تعداد بخشی را بنیاد کار می‌کند که 5 هزار و 505 واحد به عنوان بنیاد ساز است که 3 هزارو152 واحد در شهر جدید صدرا، 700 واحد سلطان آباد، 148 واحد در شهرک نشاط سلطان آباد، 700 واحد مسکونی در داراب، 419واحد خنج و مابقی آن 8 هزار و 429 واحد مسکونی در قالب گروه ساخت و با مشارکت مردم ساخته می‌شود.

در حاشیه این بازدید محمد جواد آرایش مدیر بنیاد مسکن شهرستان پاسارگاد ، به بیان چگونگی اجرای این پروژه پرداخت و افزود: بنیاد مسکن در شهرهای با جمعیت زیر ٢۵ هزار نفر با هماهنگی و تعامل راه و شهرسازی برای متقاضیان مسکن ملی خانه می‌سازد.
انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها