خبرهای داغ:
همدان- امام جمعه همدان گفت: موشک‌ هایپرسونیک اَبَر فراصوت نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک موفقیت بزرگ و ارزشمند دفاعی برای کشور محسوب می‌شود و این دستاورد محاسبات دشمن را به هم ریخت.
کد خبر: ۹۵۱۹۰۷۵
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۳
موشک‌ هایپرسونیک محاسبات دشمن را به هم ریخت/مسئولان در رأس ایجاد امیدآفرینی قرار دارند

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر همدان اظهار کرد: دیپلماسی فعال دولت سیزدهم و بهبود روابط کشورمان با برخی کشورهای مختلف جهان تاثیری مثبت در کنترل قیمت‌ها و کاهش نرخ تورم داشته است.

وی افزود: آیت الله ابراهیم رئیسی یک رئیس جمهور پرکاری است و در سفر اخیر وی (به استان آذربایجان شرقی) دستاوردهای ارزشمندی را رونمایی کرد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه سفرهای استانی رییس جمهور دستاوردهای ارزشمندی را برای مناطق مختلف کشور داشته است، اظهار کرد: احیاء واحدهای تولیدی راکد و توسعه زیرساخت‌های اساسی نویدبخش وضعیت معیشتی و اقتصادی بهتر برای اقشار مختلف جامعه است.

وی تصریح کرد: وظیفه یک رسانه انعکاس واقعیت‌ها است؛ البته رسانه حق دارد نقطه ضعف را هم مطالبه کند، اما اگر فقط به نقاط ضعف بپردازد موجب ناامیدی و از بین بردن سرمایه اجتماعی در جامعه خواهد شد.

شعبانی موثقی با اشاره به اینکه مسئولان در رأس ایجاد امیدآفرینی قرار دارند، تاکید کرد: مساله امید مشارکت همه اقشار جامعه را می‌طلبد و ضعف‌های امروز جامعه برآیند عملکرد همه اقشار جامعه است.

وی با بیان اینکه امیدبخشی پویایی جامعه را به دنبال دارد، افزود: واقعیات اجتماعی نیازمند مسئولیت پذیری همه ما است و مردم باید با امیدآفرینی موجب پویایی جامعه شوند.

امام جمعه همدان اظهار کرد: موشک‌ هایپرسونیک اَبَر فراصوت نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک موفقیت بزرگ و ارزشمند دفاعی برای کشور محسوب می‌شود و این دستاورد هم دنیا را مبهوت قدرت‌نمایی ما و هم دشمنان ما را متحیر کرد.

وی با بیان اینکه این دستاورد محاسبات دشمن را به هم ریخت، گفت: این دستاوردها بنیه دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور را تقویت و موجب امنیت و صلح پایدار می‌شود.

شعبانی موثقی با بیان اینکه امروز ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از سردمداران آن فقط زبان زور را می‌فهمند، گفت: با بررسی وضعیت دنیا در قرن بیستم و در طول ۱۰۰ سال گذشته در می‌یابیم که بیش از ۱۸۷ میلیون نفر قربانی جنگ شده‌اند.

وی اظهار کرد: در جنگ جهانی اول ۱۰ میلیون نفر کشته و ۱۲۱ میلیون نفر زخمی شدند و در جنگ جهانی دوم متفقین ۶۱ میلیون نفر و متحدین ۱۲ میلیون نفر کشته دادند؛ در دنیایی که این شرایط را دارد آیا مستکبران عاقل شده‌اند؟

امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه در دنیای امروز اگر کشوری ضعیف باشد زیر پای قلدرها له می‌شود، افزود: طبیعت دنیای تمدن امروزی این است، این که گفته می‌شود امروز دنیای مذاکره هست و دنیای موشک نیست با واقعیات میدان سازگار نیست.

وی تاکید کرد: هرچه کشور قوی‌تر شود به صلح نزدیک‌تر است و مذاکرات بهتری می‌تواند انجام دهد؛ ما دوگانه نداریم که یا باید موشک داشته باشیم یا مذاکره کنیم بلکه ما باید قدرت پیدا کنیم و مذاکره کنیم.

شعبانی موثقی با بیان اینکه سیاست دنیا نشان می‌دهد که اقتدار بیشتر، مذاکرات بهتری ایجاد می‌کند، یادآور شد: معیشت در فضایی ایجاد می‌شود که امنیت پایداری باشد اگر کشوری امنیت نداشته باشد بدون شک سرمایه گذاری صورت نمی‌گیرد و اقتصاد نیز رشد نمی‌کند.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به موضوع امید و ایمان اشاره کردند و مستحضرید که ناامیدی در جامعه موجب تلخ شدن زندگی فردی و اجتماعی و هدر رفت ظرفیت‌ها را به دنبال دارد.

امام جمعه همدان با اشاره به اینکه نا امیدی کارکردهای جامعه و سرمایه‌های اجتماعی را از بین می‌برد، اظهار کرد: امید در جامعه تحرک ایجاد می‌کند؛ متعجبم از افراد و رسانه‌هایی که هیچگاه به روح کلی حاکم بر جامعه کاری ندارند و فقط منافع سیاسی خود را لحاظ می‌کنند و اخبار منفی را منعکس می‌کنند.

وی تاکید کرد: مسوولان آموزش و پرورش مجموعه های فرهنگی و قرآنی باید در ایام تعطیلی مدارس در فصل تابستان برنامه اوقات فراغت برای نوجوانان و جوانان داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
آخرین اخبار